Opiekunka w Niemczech coraz atrakcyjniejszym zawodem

mat.pras.

Coraz liczniejsze oferty pracy do opieki w Niemczech podkreślają fakt, że zawód opiekunki osób starszych jest nadzwyczaj ciekawym i opłacalnym zajęciem. Niemieckie rodziny coraz częściej korzystają z polskiej oferty, nie tylko ze względu na niższe ceny usług. Polskie opiekunki ciągle udowadniają, że są niezgorsze od niemieckich, szybko się uczą języka i są traktowane jak członkinie rodzin. Polki znane są z empatii, gospodarności i umiejętności kulinarnych, nie powinno więc dziwić, że zainteresowanie jest dość duże.

Osoba ubiegająca się o pracę w opiece w Niemczech nie musi posiadać wygórowanych kwalifikacji. Wystarczy, że jest pomocna, empatyczna i cierpliwa. Trzeba pamiętać, że pomoc opiekunki jest potrzebna zazwyczaj wtedy, gdy senior nie jest w stanie już sobie poradzić z codziennymi aktywnościami. Wstawanie, chodzenie, jedzenie, higiena, sprzątanie domu – we wszystkich tych czynnościach jest potrzebna pomoc.

Opiekunka osób starszych w Niemczech może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie rzędu nawet 1800-2000 euro netto miesięcznie. Należy jednak mieć na względzie fakt, że stawka głównie zależy od znajomości języka niemieckiego, czasami też zależy od sytuacji rodziny. Opiekunka w Niemczech nie musi się martwić o mieszkanie i jedzenie: to wszystko zapewnia rodzina seniora. Wynagrodzenie w całości ląduje w kieszeni opiekunki.

Przyczyny rosnących ofert pracy w opiece w Niemczech

Mimo wielu proponowanych przez państwo niemieckie rozwiązań nie są one dla wielu rodzin zadowalające. Domy spokojnej starości są albo zapełnione, albo zbyt drogie, a inne formy opieki nie wiążą się z całodobową pielęgnacją. Można też wynająć opiekunkę niemiecką, która zamieszka z seniorem, ale koszt tych świadczeń czasami nawet przewyższa koszty najatrakcyjniejszych domów opieki.

Praca opiekunki w Niemczech: jak zacząć?

Zgłoś się do jednej z agencji opiekunek, przykładowo Veritas. Firma przeprowadzi Cię przez proces rekrutacyjny, dobierze odpowiednią ofertę pracy w opiece w Niemczech, doradzi i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Nawiąż z nami współpracę i zarabiaj!

Najnowsze oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content