Czy Dolnoślązacy zdjęli nogę z gazu? Nowy taryfikator mandatów

fot. Radio Rodzina

Od miesiąca obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Kary za przekroczenie prędkości mogą wynieść nawet 2500 zł, wykroczenia popełniane na przejazdach kolejowych karane są mandatami w wysokości 2000 zł, a te popełniane w stosunku do niechronionych uczestników ruchu 1500 złotowymi.

-Okazuje się, że kierowcy rzeczywiście jeżdżą bezpieczniej – mówi asp. sztabowy Łukasz Dutkowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W zeszłym roku na Dolnym Śląsku prawo jazdy za zbyt szybką jazdę straciło ponad 5 tys. osób. Policja nie odpuszcza piratom drogowym, którzy są zatrzymywani na drogach miast oraz powiatów.

W ruchu drogowym uczestniczą też piesi, osoby poruszające się na hulajnogach i rowerach. -Za jazdę chodnikiem w nieuzasadnionych przypadkach nakładany jest mandat w wysokości 50 zł. Przepisy mają służyć bezpieczeństwu. – podkreśla mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

Na rozmowę o bezpieczeństwie na drodze zapraszamy dziś (poniedziałek) po godz. 17:10.

POSŁUCHAJ:

1 stycznia 2022 r. weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym oraz Rozporządzenia w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów za wybrane wykroczenia. Górna granica grzywny, którą będzie mógł nałożyć sąd, wzrasta z 5 tys. zł do kwoty 30 tys. zł. Są to jednak kary za najbardziej drastyczne łamanie prawa, jak spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

źródło: KWP we Wrocławiu /RR

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content