Zmiany rozkładów jazdy od 29 stycznia

fot. Radio Rodzina

Od soboty, 29 stycznia nastąpią zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zmiany podyktowane są kolejnym etapem przebudowy ul. Pomorskiej, naprawą i regulacją płyt w torowisku na ul. Hubskiej i naprawą wpustu deszczowego na buspasie w ciągu ulicy Krzywoustego.

  • Kolejny etap przebudowy ulicy Pomorskiej


W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy Pomorskiej (skrzyżowanie z ulicą Cybulskiego), od 29 stycznia 2022 roku (sobota)  planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych K, 132, 142 oraz kursów nocnych linii 257.

Autobusy linii K, 142 i kursy nocne linii 257 jadące od strony Rynku w kierunku Różanki zostaną skierowane objazdem od mostu Uniwersyteckiego przez ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego i plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica z pominięciem przystanku „Pomorska” przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i Dubois.
Na trasie objazdu, autobusy ww. linii dodatkowo zatrzymają się na przystanku „Dubois” przy ulicy Drobnera, „Paulińska” przy placu świętego Macieja oraz „Dworzec Nadodrze„, który zlokalizowany jest przy ulicy plac Staszica na wysokości Parku Staszica obok kiosku LOTTO.

Natomiast autobusy linii 132 jadące od strony Rynku w kierunku Karłowic zostaną skierowane objazdem od mostu Uniwersyteckiego przez ulicę Drobnera, Łokietka, Chrobrego do placu Powstańców Wielkopolskich z pominięciem przystanku „Pomorska„.
Na trasie objazdu, autobusy linii 132 dodatkowo zatrzymają się na przystanku „Dubois” przy ulicy Drobnera oraz „Paulińska” przy placu świętego Macieja.

W kierunku przeciwnym autobusy linii K, 132, 142 oraz kursy nocne linii 257będą kursowały bez zmian.

  • Naprawa i regulacja płyt w torowisku na ulicy Hubskiej


W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z naprawą i regulacją płyt w torowisku tramwajowej w ciągu ulicy Hubskiej (na wysokości ulicy św. Jerzego i LIDL-a), w dniach 29-30 stycznia 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 8, 16 i 31.

Tramwaje linii zostaną skrócone do przystanku „Gajowa„, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Glinianej i Gajowej.
Szesnastka” od ulicy Pułaskiego pojedzie w obu kierunkach przez ulicę Hubską i Glinianą do przystanku „Gajowa„, a tramwaje linii 31 od ulicy Glinianej zostaną skierowane przez ulicę Hubską i Pułaskiego do placu Wróblewskiego.

Na odcinku Dworzec Główny – Tarnogaj – Dworzec Główny przez ulicę Glinianą, Hubską i Armii Krajowej zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 708, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Na odcinku Dworzec Główny – Gaj – Dworzec Główny przez ulicę Borowską i Świeradowską zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 732, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 29-30.01.2022r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 8 lub 16 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 708. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 31 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 708 lub 732. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy posiadają bilet okresowy na linię 31 lub 32 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 732.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii i 16 powrócą na trasę do Tarnogaju, a tramwaje linii 31 na trasę do Gaju w dniu 31 stycznia 2022 roku (poniedziałek).

  • Naprawa wpustu deszczowego na buspasie ulicy Krzywoustego


W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z naprawą wpustu deszczowego na buspasie ulicy Krzywoustego na wysokości C,H.Korona, tylko w dniu 29 stycznia 2022 roku (sobota) wprowadzona zostanie zmiana lokalizacji przystanku dla linii autobusowych 111, 118, 121, 128, 130, 131151, 904911914, 921 i 924.

Przystanek C.H.Korona” dla autobusów ww. linii w kierunku Kromera oraz placu Grunwaldzkiego zostanie przeniesiony z buspasa ulicy Krzywoustego do zatoki autobusowej zlokalizowanej przy głównej jezdni ulicy Krzywoustego.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content