Aktualna sytuacja epidemiczna w województwie dolnośląskim

Foto: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

28 stycznia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa dotycząca sytuacji epidemicznej w województwie dolnośląskim, w której udział wziął Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. 

W najbliższych dniach kluczowe będą dla nas dane dotyczące wzrostu liczby osób hospitalizowanych ze względu na COVID-19. Przewidujemy, że dane te będą wskazywały na rozwój epidemii przez kolejne 2 lub 3 tygodnie. – mówił Wojewoda Dolnośląski.

 -Część epidemiologów uważa, że zdecydowana większość społeczeństwa  przejdzie zakażenie wariantem omikron w przeciągu najbliższego miesiąc – dodał Jarosław Obremski.

W odpowiedzi na stale zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju i na świecie, pojawianie się nowych wariantów wirusa SARS-CoV-2, najnowsze doniesienia naukowe i rekomendacje w sprawach zwalczania COVID-19 resort zdrowia wypracowuje i modyfikuje środki służące wzmocnieniu działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Przygotowany został plan działania na kolejne miesiące – Strategia walki z pandemią COVID-19.

Pakiet rozporządzeń wdrażający instrumenty walki z piątą falą pandemii to przede wszystkim badanie pacjentów 60+ w ciągu 48h od pozytywnego wyniku testu, skrócona 7-dniowa kwarantanna oraz testowanie na obecność zakażenia COVID-19 w aptekach.

mat. pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content