Misja: Niebo 5. rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć

Foto: Fundacja im. Heleny Kmieć

W nocy z 24 na 25 stycznia 2017 r. w Boliwii od kilkunastu ciosów nożem zadanych przez napastnika zginęła Helena Kmieć, polska wolontariuszka Wolontariatu Misyjnego Salvator. Miała niespełna 26 lat. Po jej śmierci stała się inspiracją dla wielu ludzi do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu.

Fundacja im. Heleny Kmieć zaprasza do włączenia się w wydarzenia, które zaplanowano na 23 stycznia 2021 roku od godz. 17:15 w kościele pw. św. Barbary w Libiążu. Transmisja online na żywo z Mszy Świętej i koncertu będzie dostępna w mediach społecznościowych Fundacji.

-Zapraszam wszystkich do poznania tej osoby – mówi Marta Omieczyńska – dyrektor Fundacji im. Heleny Kmieć.

Posłuchaj całej rozmowy:

Część 1.

Część 2.

Program wydarzenia:


17:15 Modlitwa przy grobie Heleny
17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18:00 Msza Święta w intencji śp. Heleny Kmieć pod przewodnictwem
abp. Marka Jędraszewskiego
19:00 Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia Wolontariatu Misyjnego Salvator ku pamięci Heleny Kmieć wraz
z premierą nowego projektu pt. „Kawa z Helen”Transmisja z Mszy Świętej oraz koncertu będzie dostępna online na żywo pod tym linkiem -> https://youtu.be/eVNhQFiKiXM

24 stycznia 2017 roku do Pana odeszła śp. Helena Kmieć- świecka misjonarka działająca w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator, działającego przy zgromadzeniu zakonnym salwatorianów, zamordowana podczas misji na placówce służebniczek dębickich w boliwijskim mieście Cochabamba.

Pragniemy utrwalić pamięć o śp. Helence, jej pięknym życiu, ofiarnym poświęceniu i miłości, którą dzieliła się z drugim człowiekiem. Chcemy, aby jej postawa pełna radości i pokory nieustannie inspirowała wielu. W ten wyjątkowy czas chcemy podziękować za życie ziemskie Helenki w tym za 10 lat Wolontariatu Misyjnego Salvator w którym przez wiele lat posługiwała oraz modlić się o wyjątkową i wieczną misję dla niej jaką jest NIEBO.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content