Miasto podpisało mowę na ostatni etap TAT. Będą utrudnienia

fot. Radio Rodzina

Ostatni etap Trasy Autobusowo Tramwajowej na Nowy Dwór to koszt ponad 72 mln zł. Miasto Wrocław podpisało umowę z wykonawcą. Oznacza to dla mieszkańców utrudnienia już od 5 lutego w okolicach ul. Rogowskiej, które potrwają do wakacji 2023 roku.

Szczegóły przybliża prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk.

Prezydent informuje również, jakie zadania zostaną wykonane w ramach ostatniego etapu budowy TAT, który zakłada m. in. powstanie nowej pętli tramwajowo-autobusowej na Nowym Dworze.

Bartek Nowak z Wrocławskich Inwestycji podkreśla, że mieszkańcy okolic pętli Nowy Dwór otrzymają od miasta mapki z rozpisanymi objazdami w ramach rozpoczynających się prac.

Prezentujemy poniżej pełną rozpiskę zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej, która wejdzie w życie 5 lutego.

Od 5 lutego 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 109, 122, 124, 126, 134, 142, 148, 149, 909, 927L, 927P i kursów nocnych linii 241, 246 oraz 249.

Linie 109 i 148
Autobusy jadące od strony Żernik pojadą objazdem z pominięciem przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)„, który zlokalizowany jest przy ulicy Rogowskiej. Dodatkowo, w kierunku centrum pojadą objazdem przez ul. Nowodworską z pominięciem przystanku „Nowy Dwór”, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej.
Przystanek „Nowy Dwór (stacja kolejowa)” z ul. Zemskiej zostanie przeniesiony na ulicę Żernicką za skrzyżowanie z ul. Zemską (na wysokości przystanku kolejowego „Wrocław Nowy Dwór”).
Przystanek „Chociebuska”, który zlokalizowany jest przy ulicy Gubińskiej (przy kościele), zostanie przeniesiony na ul. Chociebuską przed skrzyżowanie z ul. Nowodworską. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Linia 122
Autobusy linii 122 zostaną skrócone do przystanku „Nowy Dwór” przy skrzyżowaniu ul. Strzegomskiej i Gubińskiej, do którego będą dojeżdżały od ul. Chociebuskiej przez ul. Nowodworską i Strzegomską.
Przystanek „Chociebuska”, który zlokalizowany jest przy ul. Gubińskiej (przy kościele), zostanie przeniesiony na ul. Chociebuską przed skrzyżowanie z ul. Nowodworską.
W kierunku przeciwnym kursy linii 122 będą odjeżdżałyz przystanku „Nowy Dwór”, który zlokalizowany jest przy ul. Gubińskiej. Autobusy linii 122nie będą kursowały ul. Strzegomską oraz ul. Rogowską.

Linia 124 i 134
Przystanek autobusowy „Nowy Dwór (pętla)” dla autobusów linii 124 i 134 zostanie przeniesiony z dotychczasowej pętli autobusowej na ul. Zemską, pomiędzy ulicami Rogowską i Żernicką (na wysokości przebudowywanej pętli przy ul. Rogowskiej).
Autobusy linii 124 i 134 jadące od strony FAT-u w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ul. Rogowskiej przez ul. Zemską do przystanku końcowego „Nowy Dwór (pętla)” przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką. Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ul. Zemskiej.
W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Księża Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór (pętla)” przy ul. Zemskiej i pojadą przez ulicami: Żernicką, Chociebuską, Rogowską i Zemską do ul. Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej trasą do ul. Strzegomskiej.

Linia 126 i 246

Autobusy linii 126 i kursy nocne linii 246 jadące w kierunku FAT-u pojadą objazdem przez ul. Nowodworską z pominięciem przystanku „Nowy Dwór”, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ul. Strzegomskiej i Gubińskiej.
Przystanek „Chociebuska”, który zlokalizowany jest przy ul. Gubińskiej (przy kościele), zostanie przeniesiony na ul. Chociebuską przed skrzyżowanie z ul. Nowodworską. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Linia 142

Autobusy linii 142 jadące od strony ul. Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ul. Rogowskiej przez ul. Zemską, Rogowską, Chociebuską i Hermanowską do pętli „Kuźniki”, która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ul. Hermanowskiej, Kołobrzeskiej i Koszalińskiej.
Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ul. Zemskiej oraz na przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)” przy ul. Rogowskiej i na przystanku „Hermanowska” przy ul. Hermanowskiej.
W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Karłowic, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kuźniki” i pojadą przez ul. Hermanowską Chociebuską, Rogowską i Zemską do ul. Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej swoją trasą do ul. Strzegomskiej.
Przystanek autobusowy dla linii 142 z pętli autobusowej na Nowym Dworze zostanie przeniesiony na ul. Rogowską na przystanek „Nowy Dwór (Rogowska)” (na wysokości garaży).

Linia 149
Autobusy linii 149 jadące od strony ul. Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ul. Rogowskiej przez ul. Zemską do ul. Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli na Kuźnikach.
Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ul. Zemskiej. W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku placu Grunwaldzkiego, od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ul. Chociebuską, Rogowską i Zemską do ul. Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej swoją trasą do ul. Strzegomskiej.

Przystanek „Nowy Dwór (stacja kolejowa)” z ul. Zemskiej zostanie przeniesiony na ul. Żernicką za skrzyżowanie z ul. Zemską (na wysokości przystanku kolejowego „Wrocław Nowy Dwór”).
Autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)”, który zlokalizowany jest przy ul. Rogowskiej na wysokości garaży.

Linia 909

Autobusy linii 909 jadące od strony osiedla Żerniki w kierunku ul. Strzegomskiej, od ul. Żernickiej do ul. Chociebuskiej pojadą objazdem z pominięciem przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)”, który zlokalizowany jest przy ul. Rogowskiej.
Przystanek „Nowy Dwór (stacja kolejowa)” z ul. Zemskiej zostanie przeniesiony na ul. Żernicką za skrzyżowanie z ul. Zemską (na wysokości przystanku kolejowego „Wrocław Nowy Dwór”).
W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Linia 927L i 927P

Przystanek autobusowy „Nowy Dwór (pętla)” dla autobusów linii 927L i 927P zostanie przeniesiony z dotychczasowej pętli autobusowej na ul. Zemską pomiędzy ul. Rogowską a ul. Żernicką (na wysokości przebudowywanej pętli przy ul. Rogowskiej).
Autobusy linii 927P jadące od strony Smolca będą kursowały objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Rogowską i Zemską do przystanku końcowego „Nowy Dwór (pętla)” przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką. Autobusy linii 927L jadące w kierunku Smolca będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór (pętla)” przy ul. Zemskiej i pojadą przez ul. Żernicką, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.

Linia 241

Przystanek autobusowy „Nowy Dwór (pętla)” dla autobusów linii 241 zostanie przeniesiony z dotychczasowej pętli autobusowej na ul. Zemską pomiędzy ul. Rogowską i Żernicką (na wysokości przebudowywanej pętli przy ul. Rogowskiej).
Autobusy linii 241 jadące od strony ul. Mińskiej będą kursowały objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Rogowską i Zemską do przystanku końcowego „Nowy Dwór (pętla)” przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką.
W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku ul. Mińskiej i Krzemienieckiej, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór (pętla)” przy ul. Zemskiej i pojadą przez ul. Żernicką, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.

Linia 249

Autobusy linii 249 jadące od strony ul. Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ul. Rogowskiej przez ul. Zemską do ul. Żernickiej i dalej swoją trasą w kierunku Jerzmanowa i Jarnołtowa.
Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ul. Zemskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Petrusewicza oraz pętli „Krzyki”, od ul. Żernickiej autobusy pojadą przez ul. Chociebuską, Rogowską i Zemską do ul. Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej swoją trasą do ul. Strzegomskiej.

Przystanek „Nowy Dwór (stacja kolejowa)” z ulicy Zemskiej zostanie przeniesiony na ul. Żernicką za skrzyżowanie z ul. Zemską (na wysokości przystanku kolejowego „Wrocław Nowy Dwór”).
Autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)”, który zlokalizowany jest przy ul. Rogowskiej na wysokości garaży.

inf. pras. UMW


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content