„Nauczyciele pozostaną przy dowolności szczepień”

fot. Radio Rodzina

Nauczyciele według zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego mieli od marca zostać objęci obowiązkowymi szczepieniami. Z kolei minister resortu nauki Przemysław Czarnek uważa, że Polskę na to nie stać. Pytamy o to Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty mówi, że obecnie ok. 85 proc. nauczycieli jest zaszczepionych i pozostaną oni przy dowolności szczepień.

Od 1 marca, zgodnie z rozporządzeniem obowiązek udokumentowania szczepień będzie musiał okazać każdy pracownik ochrony zdrowia.

Zakażenia w szkołach utrzymują się na niskim poziomie

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dziś pierwszy dzień wolny od nauki dla uczniów z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. To pierwsza z czterech tur ferii zimowych. Dolny Śląsk rozpocznie przerwę zimową 31 stycznia.

Zdaniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – Romana Kowalczyka zakażenia w szkołach utrzymują się na nikim poziomie, a decyzja o nauczaniu zdalnym w trakcie przerwy świątecznej i noworocznej była dobra.


Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że w czasie zimowisk będą obowiązywały zasady związane z pandemią. Przygotowano wytyczne dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas zorganizowanego pobytu na koloniach.


Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content