Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce [PROGRAM WROCŁAWSKI]

fot. Radio Rodzina

W poniedziałek 17 stycznia w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony jest Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Jego celem jest rozwój dialogu, modlitwa i refleksja nad znaczeniem obu religii. Wrocławskie obchody transmitowane będą z Domu Edyty Stein.

Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim ustanowiony został przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, podczas pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

– Po co organizować takie wydarzenia? – zastanawiają się niektórzy. Sens spotkania tłumaczy dr Anna Siemieniec, współorganizatorka wydarzenia.

XXV Dzień Judaizmu w KK w Polsce obchodzony jest pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” zaczerpniętym z Księgi Izajasza (Iz 55,8). We Wrocławiu wydarzenie odbywa się po raz 20-sty.

Jednym z prelegentów poniedziałkowego sympozjum będzie o. Marcin Wirkowski, paulin z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Jego zdaniem we Wrocławiu są odpowiednie warunki, by podejmować dialog taki dialog.

We wtorek 18 stycznia odbędzie się spacer po żydowskim Wrocławiu z przewodniczką Renatą Bardzik-Miłosz (godz. 12:00-15:00). Trwają zapisy – dodaje Anna Siemieniec.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Wrocławska z partnerami: miastem Wrocławiem, Towarzystwem im. Edyty Stein oraz Gminą Wyznaniową Żydowską.

Na spotkanie z dr Anną Siemieniec i organizatorami zapraszamy w Dzień Judaizmu 17.01. (godz. 13:10).

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA ONLINE:
https://youtu.be/OTcW_1cm3UU

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content