Wrocław dopłaca mieszkańcom do rachunków za ogrzewanie

fot. Radio Rodzina

Zasadniczym warunkiem, by skorzystać z miejskiego programu jest wymiana starego, węglowego pieca na ekologiczne ogrzewanie. Wsparcie otrzymało już ponad 800 osób.

Lokalny Program Osłonowy to inaczej system dopłat do rachunków za ogrzewanie. Jest on dedykowany mieszkańcom, którzy po 1 stycznia 2018 roku wymienili piec węglowy na ekologiczne źródło ciepła: elektryczne, gazowe, miejskie lub olejowe.

– W tym roku o dopłatę z programu mogą ubiegać się osoby, których kryteria dochodowe wynoszą do 3 tys. zł na osobę w rodzinie (w 2021 r. było to 2640 zł) – tłumaczy Agata Dzikowska z wrocławskiego magistratu.

Doradca energetyczny Aleksandra Wachnicka zaznacza, że wysokość dopłat zależy od kilku kryteriów.

Maksymalne wsparcie w ramach programu może wynieść ok. 4 tys. zł rocznie. Dokumenty z załącznikami należy składać do MOPS-u. O obowiązku likwidacji kopciuchów przepisami Uchwały Antysmogowej przypomina prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Tylko w 2020 roku we wrocławskich lokalach zlikwidowano prawie 2 tys. kopciuchów. W ubiegłym miasto chciało podwoić ten wynik. Dokładne dane za rok 2021 mają być znane pod koniec stycznia.

Zob. też:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content