Nie żyje szef Parlamentu Europejskiego, David Sassoli

CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek – przekazał jego rzecznik Roberto Cuillo. Polityk trafił do szpitala 26 grudnia ze względu „na poważne powikłania z powodu dysfunkcji układu odpornościowego”. Miał 65 lat.

Polityk zmarł 11 stycznia o godzinie 1:15 w CRO (centrum referencyjnym onkologii) w Aviano we Włoszech, gdzie był hospitalizowany od 26 grudnia – napisał na Twitterze jego rzecznik. Ceremonia żałobna odbędzie się w piątek 14.01 w południe w kościele w centrum Rzymu.

Szefował Europarlamentem od 2019 roku. Jesienią ubiegłego roku trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc. Nie było ono wywołane przez COVID-19. W przeszłości David Sassoli cierpiał na białaczkę. – informuje PAP.

Dziennikarz szefem PE

David Sassoli – z pochodzenia Włoch – urodził się w 1956 roku. Był absolwentem Uniwersytetu Florenckiego, gdzie studiował nauki polityczne. W połowie lat 80. zajął się dziennikarstwem: pracował w piśmie „Il Giorno”, a później w telewizji RAI. Prowadził m.in. główne wydanie dziennika informacyjnego.

W 2009 roku z powodzeniem wystartował do Parlamentu Europejskiego. Mandat odnawiał w 2014 i 2019 roku. Jego dwuipółletnia kadencja kończyła się wkrótce. Plenerowe wybory jego następcy mają odbyć sie w przyszłym tygodniu.

David Sassoli w maju 2022 roku skończyłby 66 lat.

Źródło: pap.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content