Mieszkańcy sami zdecydują, jak Wrocław wyda ponad 101 mln zł

Fot. UMW

Startują kolejne edycje Funduszu Osiedlowego i Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku czekają nas także kolejne Mikrogranty. W ciągu najbliższych dwóch lat mieszkańcy bezpośrednio zadecydują, jak rozdysponowane będzie ponad 101 mln zł z budżetu Wrocławia.

-Po pierwsze zwiększamy kwotę na budżet obywatelski – mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMW.

W tym roku Wrocławski Budżet Obywatelski będzie miał jubileuszową, 10-tą edycję. Spośród 30 mln zł na WBO mieszkańcy tradycyjnie będą wybierać do realizacji projekty osiedlowe i ponadosiedlowe.

Anna Bieliz zachęca, by mieszkańcy zgłaszali swoje inicjatywy w ramach Mikrograntów. Mogą to być np. propozycje spotkań filmowych, warsztatów czy koncerty. Nabór ruszy 1 marca.

Miasto przeznaczy też więcej środków na Fundusz Osiedlowy. W perspektywie na lata 2022-2023 budżet wynosi 40 mln zł. Rady osiedli będą zobowiązane do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami i przedyskutowania zgłoszonych projektów – dodaje Sebastian Wolszczak z Wydziału Spraw Społecznych.

Nabór wniosków do FO wystartuje na początku marca. Najszybciej rozpocznie się WBO. Początek składania projektów zaplanowano na 17 stycznia. Szczegóły na stronie https://www.wroclaw.pl/rozmawia/.

Wrocławski budżet partycypacyjny składa się z trzech programów: Funduszu Osiedlowego, Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz Mikrograntów. Mieszkańcy Wrocławia mogą dzięki nim decydować o tym, jak wydawane są środki z miejskiej kasy. Decydują zarówno o inwestycjach w infrastrukturę, jak i o działaniach społecznych, sportowych czy kulturalnych.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content