Nie żyje dziennikarka radiowa Monika Jaworska

Fot. screen YouToube / Radio Wrocław

Po długiej chorobie zmarła dziennikarka i twórczyni Radia RAM Monika Jaworska. „Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie, by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać. Zbudowała stację poświęconą miastu, kulturze, z oknem na Dolny Śląsk i świat. Otwartą i uśmiechniętą. Taką, jak ona sama” – czytamy na stronie internetowej radia.

Monika Jaworska w radiu RAM pracowała od 6 grudnia 2001 r. Przez dwie dekady prowadziła poranny program „Dzień dobry we Wrocławiu”. W ostatnich latach była szefową rozgłośni. Była jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości anteny. Co roku wręczała Nagrodę Radia RAM na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

Jej współpracownicy wspominają, że była jedną jedna z najwierniejszych i najbardziej oddanych fanek Elvisa Presleya i „szczególnie cieszyła się na wszelkie wieści z Memphis, ale jej prywatną Arkadią było Gostchorze”.

Swoimi wspomnieniami podzielili się także słuchacze Radia RAM na stronie stacji. „Świat bez Pani Moniki będzie o wiele smutniejszy. Dziękuję za uśmiech i pogodę ducha jaką się Pani z nami dzieliła”. – napisała jedna ze słuchaczek.

„Dziś rano pękły nam serca. Kochamy Cię Moniko. Twoim Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia”

– napisali redakcyjni koledzy zmarłej z Radia Ram.

Monika Jaworska odeszła 4 stycznia 2022 r. po długiej walce z chorobą.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content