Żórawina znów pomaga. Cel? budowa studni w Sudanie Południowym

archiwum parafii

Po raz kolejny parafia św. Józefa w Żórawinie chce włączyć się w projekt pomocy najuboższym. Tym razem wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpoczyna zbiórkę na rzecz budowy studni w Sudanie Południowym. 

Z jednej studni może korzystać ok. 1 tys. osób. Kobiety i dzieci czasami pół dnia poświęcają na dostarczanie wody do wioski przemierzając po kilkanaście kilometrów. 

Mając dostęp do wody można zażegnać głód uprawiając ziemię. Zmniejsza się umieralność niemowląt. Całkowicie zmienia się życie w wiosce, która się zazielenia,  a dzieci chodzą do szkoły, a nie po wodę.

Skrajna bieda, głód, brak czystej wody i niedożywione dzieci umierające na łatwe do wyleczenia choroby – to zapomniany dramat mieszkańców Sudanu Południowego. W wyniku wojen domowych które pustoszyły kraj przez kilkadziesiąt lat, Sudan Południowy jest jednym z najsłabiej rozwiniętych krajów świata, dodatkowo przez lata wojen domowych stał się jednym z największych rynków zbytu broni na świecie.

W Sudanie Południowym brakuje nie tylko jedzenia. Potrzebne są także leki i szczepionki, bo głodni, osłabieni ludzie chorują. Pozbawieni nadziei Sudańczycy uciekają z kraju.

To już kolejna zbiórka charytatywna organizowana w gminie Żórawina.

Zbiórka na studnię odbyła się podczas koncertu kolędowego Haliny Frąckowiak 29 grudnia, kolejna okazja na wsparcie mieszkańców Sudanu Południowego będzie podczas Orszaku Trzech Króli, który tradycyjnie odbędzie się w Żórawinie 6 stycznia z udziałem Jego Ekscelencji bpa Ignacego Deca.

Więcej na: http://zorawina.org/

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content