Na ul. Sienkiewicza / Świętokrzyskiej montują sygnalizację

fot. Radio Rodzina

W czwartek rano (30.12) na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Świętokrzyską oraz przy Ogrodzie Botanicznym pojawiły się słupy z sygnalizacją świetlną. To efekt umowy miasta z deweloperem – informuje ZDiUM.

Dotychczas kierowcy oraz piesi korzystający z jezdni na wysokości ul. Świętokrzyskiej (wjazd na Ostrów Tumski oraz wjazd w kierunku ul. Prusa) nie musieli czekać na zmianę cyklu świateł, bo ich po prostu nie było.

-Deweloper w porozumieniu z miastem montuje sygnalizatory, by poprawić bezpieczeństwo na trasie – informuje Klaudia Piątek z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Za inwestycję odpowiada spółka BC Wrocław, która zgodnie z umową ma podłączyć sygnalizację do 16 stycznia.

Sygnalizacja zostanie uruchomiona w przeciągu dwóch tygodni. Z kolei oddanie nowego akademika i hotelu przy Sienkiewicza zaplanowano na trzeci kwartał 2022 r.

Tu jest jakby luksusowo

Była piekarnia Mamut trafiła w prywatce ręce w 2007 roku. W 2008 r. budynek został wpisany do rejestru zabytków. Spółka K&K Development przez lata nie mogła pozyskać właściwych środków na przeprowadzenie prac budowlanych, a musiała ponosić koszty utrzymania nieruchomości. Dlatego podjęto decyzję o sprzedaży. Od 2018 za inwestycję przebudowy i rozbudowy kompleksu przy ul. Sienkiewicza 18-22 odpowiada BC Wrocław (dawniej ST Wrocław Sienkiewicza). W jej zarządzie zasiada m.in Krzysztof Jerzy Czarnecki z BaseCamp, spółki zajmującej się budową największych prywatnych akademików w kilkunastu miastach Polski (m.in. w Gdańsku, Warszawie, Gliwicach, Katowicach czy Łodzi).

Zobacz:

Do budynku dawnej piekarni Mamut zostaną dobudowane dwa skrzydła – wizualizacja. Fot. whitemad.pl

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content