Uniwersytet Medyczny szuka dzieci do grupy kontrolnej w badaniach reakcji na szczepienia

pixabay.com

Katedra Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi badania dotyczące odpowiedzi poszczepiennej na podanie preparatu przeciw COVID-19 u dzieci z zaburzeniami odporności.

W tym celu trwa nabór do grupy kontrolnej zdrowych dzieci w wieku 5-11 lat. Udział w badaniu polega na zaszczepieniu dziecka w ramach Narodowego Programu Szczepień, a następnie na zgłaszaniu lekarzom informacji o tym, jak czuje się dziecko przez 7 dni od szczepienia – poprzez ankietę internetową. Dodatkowo szczepione dziecko zostanie przebadane pod kątem obecności przeciwciał przed i po szczepieniu.

Uniwersytet informuje, że „każdy uczestnik badania będzie zakwalifikowany do szczepienia przez lekarza oraz zyska nadzór Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w razie niepokojących objawów, dodatkowo otrzyma wynik badania przeciwciał po szczepieniu.”

Termin pierwszej dawki wyznaczono na 3 stycznia, chętni mogą kontaktować się przez maila: kamila.ludwikowska@umw.edu.pl.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content