Dolnośląska młodzież odłącza się na święta

mat. prasowe

Rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Odłącz się, która zwraca uwagę na odpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych. Młodzi aktywiści ze Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk zachęcają do “odłączenia się” na święta i spędzenia tego magicznego czasu z bliskimi.

Organizatorzy projektu realizują szereg przedsięwzięć związanych z profilaktyką uzależnień behawioralnych. Podczas ostatnich dwóch edycji namalowali 126 napisów ostrzegawczych przed przejściami dla pieszych. Stworzyli autorski poradnik dedykowany dla rodziców i dzieci oraz przeszkolili prawie 1300 uczniów z zakresu fonoholizmu, higieny snu i cyberbezpieczeństwa.

– W naszej kampanii poruszamy problem związany z uzależnieniem od telefonu komórkowego, który już nie tylko wpływa na życie danego człowieka, ale również na jego relacje międzyludzkie – informuje Damian Fiet, prezes Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. I dodaje, że celem akcji nie jest walka z rozwojem technologicznym, lecz zachęta do inteligentnego oraz bezpiecznego korzystania z telefonu.

Odłącz się i otwórz się na ludzi

W czwartek na profilu facebookowym kampanii Odłącz się pojawił się najnowszy spot bożonarodzeniowy, promujący ideę odłączenia się na święta i spędzenia czasu z najbliższymi. Wideo ukazuje, jak często nieświadomie ludzie zaniedbują kontakty rodzinne, zatracając się w cyfrowym świecie. Skłania on do głębszej refleksji nad swoim zachowaniem przy wigilijnym stole, a także przekonuje do odłożenia telefonu i radowania się świątecznym czasem.

Materiał wideo: https://www.facebook.com/odlaczsie/videos/436610877958797/

Edukacja to podstawa

Organizatorzy akcji przeprowadzili dotychczas 88 warsztatów, podczas których zwracają uwagę na objawy i skutki fonoholizmu, mechanizm działania dopaminy, neuroplastyczność mózgu, rolę snu oraz sieci społeczne.

W ramach naszych działań uczymy odpowiedzialnego korzystania z telefonu komórkowego, informujemy o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadmierne i nieumiejętne korzystanie ze smartfonu, a także wyjaśniamy cały mechanizm uzależnień. Pragniemy zaznaczyć, że jest to jedynie narzędzie i nie zastąpi nam realnego życia – podkreśla Dawid Wrzesiński, koordynator kampanii Odłącz się.

Więcej informacji na temat akcji Odłącz się można znaleźć na https://www.facebook.com/odlaczsie.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content