Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

fot. Radio Rodzina

–Tłumaczyłam dzieciom, że to jest trochę jak ćwiczenia przeciwpożarowe. Czyli żeby ich białe komórki wiedziały, jak walczyć, nawet jeśli zdarzy się zachorowanie – mówi jedna z mam, która przyszła z synem i córką na szczepienie przeciw Covid-19. Zapisy są dobrowolne.

Od 16 grudnia szczepionkę przeciw Covid-19 mogą przyjmować dzieci w wieku 5-11 lat. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. We Wrocławiu akcję prowadzi szpital USK: na Borowskiej oraz na M. Curie-Skłodowskiej. Zainteresowanie jest duże, w pierwszym tygodniu zajęto wszystkie miejsca.

Z inicjatywą wyszła Szkoła Podstawowa nr 29 we Wrocławiu, która jako pierwsza w mieście zorganizowała punkt szczepień dla najmłodszych uczniów.

Szczepienie odbyło się w gabinecie pielęgniarskim – tłumaczy Katarzyna Libor-Mazur z przychodni Vita.

Zapytaliśmy dzieci i rodziców o motywację.

Pani Joanna na szczepienie przyszła z dwojgiem dzieci.

Dzieci otrzymują 1/3 dorosłej dawki

Rodzice byli pytani wcześniej mailowo, czy są zainteresowani taką akcją. Dyrektor szkoły Paweł Minorowicz mówi, z jakimi reakcjami się spotkał.

Przed wejściem do gabinetu uzupełnia się ankietę, w której są pytania o stan zdrowia, uczulenia, przyjmowane leki. Bezpośrednio przed iniekcją wywiad prowadzi także lekarz. Czy mali pacjenci są trudniejsi niż dorośli? Mówi pielęgniarka Bożena Radzikowska.

Szkolną akcję ocenili również pan Marian z synem Jakubem.

Punkt szczepień w SP 29 przygotowano wspólnie z przychodnią Vita. Łącznie zaszczepiono 47 dzieci.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content