Darmowe parkingi we Wrocławiu? Jacek Sutryk: „Nie. Tak nie ma nigdzie na świecie i nie będzie”

fot. Radio Rodzina

Od 29 grudnia zostaną uruchomione płatne miejsca postojowe na ulicach: Owsianej, Stysia i Traugutta – informuje ZDiUM. Mieszkańcy, w ramach audycji z Prezydentem Wrocławia, pytają o przestrzeń dla aut w mieście.

O wprowadzenie opłat mieli wnioskować sami mieszkańcy przy wsparciu ze strony rad osiedli. Kierowcy kupią abonamenty parkingowe za 10 zł miesięcznie lub 100 zł za cały rok. Strefa Płatnego Parkowania na Owsianej, Stysia i Traugutta będzie obowiązywać za najniższe stawki i tylko w dni robocze.

Tymczasem na skrzynkę pytaniedoprezydenta@radiorodzina.pl dostaliśmy maila od pana Tomasza, który pyta włodarza miasta o kwestię braku miejsc parkingowych we Wrocławiu.

Słuchacz zapytał też o instalowanie słupków. Prezydent Sutryk odpowiada, że przyczyną jest zachowanie kierowców.

Na ostatnią w tym roku audycję „Wrocławianie pytają, Prezydent odpowiada” zapraszamy już dziś (16.12) po godz. 16:00. Podsumujemy projekt, w którym przekazaliśmy magistratowi ponad 200 spraw. Mieszkańcy pytali o osiedla, inwestycje, podejmowane decyzje.

Dziś szczególnie poruszymy tematy związane z radami osiedli, połączeniem kolejowym do Sobótki, zadłużeniem Wrocławia i podsumujemy mijający rok.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content