Brave Kids ponownie we Wrocławiu w ramach Brave Cinema

fot. Radio Rodzina

W najbliższy weekend podczas wrocławskiej AfryKamery zobaczymy trzy filmy przedstawiające życie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, Demokratycznej Republice Konga i na Madagaskarze. Selekcja Brave Cinema zwieńczy 12. edycję Brave Kids.

– Brave Cinema będzie niejako zwieńczeniem 12. edycji Brave Kids. Jesteśmy obecni we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku nie tylko podczas samego festiwalu w lecie, ale także przez cały rok – działając, edukując i pomagając najmłodszym integrować się i mówić o tematach dla nich najważniejszych –mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawcza projektu Brave Kids.

Grudniowe spotkanie z Brave Kids to jednak nie tylko same seanse, ale także panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania z artystami.

Jedni za szkołę swoich dzieci płacą gąsienicami, drudzy, by zapewnić chleb swoim pierworodnym, muszą emigrować z miejsc, w których mieszkali od urodzenia. Jak żyją najmłodsi Afrykańczycy i jakim trudnościom muszą codziennie stawiać czoła? Tego wszystkiego dowiemy się, oglądając „Makongo: Gąsienice” (17 grudnia), „Przestańcie nas filmować” (18 grudnia) i „Haingosoa” (19 grudnia), czyli selekcję Brave Cinema prezentowaną podczas tegorocznej AfryKamery we wrocławskim DCF-ie.

Co czeka nas w najbliższy piątek (17 grudnia) mówi Adam Kruk – kurator Brave Kids .

18 grudnia po projekcji „Przestańcie nas filmować” organizatorzy Brave Cinema zaproszą na spotkanie z afrykanistką dr Karoliną Bieniek oraz Magdą Podsiadły, dziennikarką, podróżniczką i fotografką.

W niedzielę, 19 grudnia, o godz. 13.30 ruszy warsztat „Jak mówić o Afryce”, na którym uczestnicy dowiedzą się, jak pisać i mówić o Afryce, uwzględniając perspektywę mieszkańców tego kontynentu. O godz. 15.00 zaplanowano spotkanie z afrykańskimi muzykami, m.in. z pochodzącym z Madagaskaru Desire D. Rasolomampionona. Selekcję Brave Cinema podczas tegorocznej AfryKamery zamknie niedzielny seans filmu „Haingosoa”.

Zaskakujący 2021 rok

Rok 2021, pomimo pandemii COVID-19, to rok sukcesów dla Brave Kids. Od lipca do listopada Wrocław był miejscem twórczych warsztatów, występów artystycznych i przeglądów sztuk performatywnych w wykonaniu dzieci i młodzieży z całego świata, w tym z Polski, Hiszpanii, Czech, Indii, Boliwii i Etiopii. Druga edycja plenerowego festiwalu Brave Kids pod wrocławskim niebem zgromadziła blisko 400 dziecięcych i młodzieżowych artystów. W listopadzie świat dzieci i dorosłych mógł się spotkać na pierwszym w historii Parlamencie Brave Kids. O kwestiach najważniejszych dla dzieci i młodzieży, tj. poszanowaniu praw kobiet oraz różnorodności, bezpieczeństwie kraju (związanego z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej), trosce o środowisko naturalne, zasoby wodne i czyste powietrze rozmawiano w formie stacjonarnej i online. Rok 2021 to także prestiżowa nagroda „30 Kreatywnych Wrocławia” dla zespołu Brave Kids reprezentowanego przez Iwonę Frydryszak, Michała Patynę, Agnieszkę Ćwieląg i Mary Sadowską-Łakomy. Tytuł ten od 7 lat przyznawany jest osobom szczególnie zaangażowanym w życie miasta.

Brave Cinema:

  • „Makongo: Gąsienice” (DCF Wrocław, Sala Lalka) – 17 grudnia godz. 17.30, panel dyskusyjny po seansie.
  • „Przestańcie nas filmować” (DCF Wrocław, Sala Lalka) – 18 grudnia godz. 15.00, panel dyskusyjny po seansie.
  • Warsztat „Jak mówić o Afryce” (DCF Wrocław, piano bar) – 19 grudnia, godz. 13.30 – 15.00.
  • Spotkanie z muzykami (DCF Wrocław, piano bar) – 19 grudnia godz. 15.00.
  • „Haingosoa” (DCF Wrocław, Sala Lalka) – 19 grudnia godz. 20.15

mat. prasowe/inf. wł.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content