Od 15 grudnia nowe limity w kościołach. Protest środowisk katolickich

fot. Radio Rodzina

Rząd wprowadza nowe restrykcje sanitarne w Polsce. W życie wchodzą zaostrzone limity w restauracjach, sklepach, hotelach, kinach, obiektach sportowych i sakralnych. Z weryfikacją szczepień u wiernych nie zgadza się Fundacja Życie i Rodzina.

Od 15 grudnia w kościołach może być zajętych tylko 30% miejsc. Osoby, które przyszłyby na liturgię ponad limit, powinny mieć sprawdzony certyfikat szczepień przeciwko Covid-19. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że ustawy prawnej w tym zakresie jeszcze nie ma.

Parafie przestrzegają wszystkich zasad sanitarnych (dystans, dezynfekcja, maseczka). Jak jednak miałoby wyglądać sprawdzanie szczepień? Pyta rzecznik archidiecezji wrocławskiej, ks. Rafał Kowalski.

Z postanowieniami rządu nie zgadza się Fundacja Życie i Rodzina, która zbiera podpisy pod petycją „Nie zamykajcie nam kościołów i dostępu do Eucharystii”.

Pod petycją podpisało się już ponad 9 tys. osób (stan na środę rano). -Nie zgadzamy się z segregacją i ograniczeniami w dostępie do sakramentów. Apel zostanie wysłany do Rady Ministrów – dodaje Laura Lipińska z Fundacji.

Limity obowiązują do odwołania i mają być weryfikowane w okresie świątecznym. Link do petycji: https://twojepetycje.pl/petycja/nie-zamykajcie-nam-kosciolow-i-dostepu-do-eucharystii/

Ponadto rząd przedłużył noszenie maseczek i zapowiedział kontrole m.in. w galeriach, sklepach czy w środkach komunikacji publicznej. Zasłanianie nosa i ust jest obowiązkowe również w zakładach pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej).

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content