Nagrody dla laureatów konkursu na temat hejtu przyznane

fot. Radio Rodzina

W siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu obyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu dla szkół, organizowanego przez Fundację dla mediacji w ramach projektu „Mediacja jako forma przeciwdziałania zjawisku hejtu i bullyingu w sieci”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych klas 6,7 i 8, a temat konkursu to

Szkolny konflikt w sieci. Jak go rozwiązać w mediacji?” oraz „Hej stop hejt”.

Pierwszy z nich polegał na przygotowaniu komiksu na temat hejtu z zaproponowaniem rozwiązania za pomocą mediacji. Jego laureatami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich. I tak na podium stanęli kolejno:

I miejsce – Jędrzej Wujczak

II miejsce – Natasza Lewandowska

III miejsce – Damian Kowalczyk

Drugi z kolei dotyczył napisania utworu muzycznego o tej samej tematyce. Zdecydowaną i niekwestionowaną zwyciężczynią została uczennica Katolickiej Szkoły Caritas w Kotowicach, Natalia Bujak, zajmując jednocześnie wszystkie trzy miejsca na podium, utworem granym na ukulele pt. „Przerwij Hejt” ( którego treść w oryginale zamieszczamy poniżej).

Oklaskom i błyskom fleszy nie było końca. A zwycięzcy z dumą przyjęli podziękowania i gratulacje oraz dyplomy i upominki, wręczone przez Panie przedstawicielki Fundacji oraz w imieniu Pana Starosty Romana Potockiego, przez Panią Beatę Pierzchałę, Dyrektor Wydziału OrganizacyjnoPrawnego, która gratulowała uczniom kreatywności, odwagi i zaangażowania, podkreślając, że cieszy się, że „tak wybitne młode osobowości, kiedyś zajmą ważne stanowiska i będą podejmować istotne decyzje w imieniu społeczności”.

Zadanie było finansowane z budżetu Powiatu Wrocławskiego w ramach otwartego konkursu ofert na podnoszenie poziomu świadomości prawnej i obywatelskiej oraz aktywności społecznej mieszkańców. W imieniu fundacji na spotkaniu były obecne Prezes Zarządu Fundacji – Pani Anna Chorążewska oraz Członek Zarządu Fundacji – Pani Estera Samek.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content