Ministerstwo Zdrowia zapowiada wycofanie się z obostrzeń (komentarz prezesa MPK)

fot. wroclaw.pl

Prezes MPK Krzysztof Balawejder odniósł się do zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia o wycofaniu się z zapowiadanych wcześniej obostrzeń w transporcie publicznym. „Bardzo dziękuję Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, że nie pozostał obojętny na nasze racjonalne argumenty i postanowił wycofać się z rozwiązania, które tylko pozorowało realną walkę z czwarta falą koronawirusa” – tak komentuje decyzję prezes MPK.

Poniżej publikujemy całą wypowiedź prezesa MPK Wrocław Krzysztofa Balawejdera:

Z satysfakcją  i zrozumieniem przyjąłem dzisiejszą zapowiedz Ministerstwa Zdrowia o wycofaniu zapowiadanych wcześniej obostrzeń dotyczących liczby pasażerów w komunikacji miejskiej.

Niezwłocznie po zapowiedzi wprowadzenia limitu przewożonych osób do 75 proc. liczby miejsc
w pojeździe, krytykowałem takie rozwiązanie, jako fikcyjne i nierealne do wprowadzenia. Apelowałem wówczas do Ministra Zdrowia o rewizję tego stanowiska.

Bardzo dziękuję Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, że nie pozostał obojętny na nasze racjonalne argumenty i postanowił wycofać się z rozwiązania, które tylko pozorowało realną walkę
z czwarta falą koronawirusa.

Doceniając otwartość ministra zapewniam, że niezmiennie jestem gotowy na merytoryczną rozmowę i wspólne wypracowanie dobrych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej.

Krzysztof Balawejder
Prezes Zarządu MPK Wrocław

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content