KOGENERACJA po raz kolejny podzieliła się ciepłem z potrzebującymi

fot. Radio Rodzina

Wrocławska placówka opiekuńczo – wychowawcza oraz potrzebujący mieszkańcy Gminy Siechnice otrzymali pomoc finansową od wrocławskiej KOGENERACJI w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJAco roku niesie pomoc odbiorcom ciepła sieciowego znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Środki przekazywane są na pokrycie opłat za ogrzewanie.

– Program „Dzielimy się ciepłem” jest realizowany przez PGE Energia Ciepła w największych miastach, gdzie umiejscowione są nasze elektrociepłownie. Pomoc, jaką oferujemy w ramach programu jest niezwykle ważna, szczególnie w czasie pandemii – podkreśla Andrzej Jedut, prezes zarządu KOGENERACJI. – Bardzo zależy nam na tym, by mieszkańcy kojarzyli nas nie tylko z produkcją ciepła, ale również z troską, z jaką podchodzimy do osób będących w potrzebie.

Od początku trwania programu KOGENERACJA przekazała na wsparcie osób wrażliwych społecznie już blisko 650 tysięcy złotych. Tegoroczne wsparcie finansowe w wyniosło 55 tysięcy złotych. Jednym z beneficjentów są wychowankowie Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

– Przesyłam wyrazy ogromnej wdzięczności za kolejny rok wsparcia i pomocy, które KOGENERACJA kieruje do małych i dużych podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania – mówi Sylwester Pajęcki, dyrektor WCOiW. – Wielokrotny kontakt z przedstawicielami spółki pozwala mi na sformułowanie, iż wsparcie finansowe jest tylko emanacją Państwa ogromnego zaangażowania w tworzenie lepszego świata – wiele ciepłych słów, którymi nas obdarzacie, poparte zainteresowaniem naszymi codziennymi sprawami sprawia, iż czujemy, że jesteśmy dla Was naprawdę ważni. Za tyle ciepłej energii, która idzie za Państwa wsparciem, składam z serca płynące podziękowania w imieniu swoim i wychowanków – dodaje Sylwester Pajęcki. 

Spółka co roku pamięta również o podopiecznych Gminnego Centrum Pomocy Społecznej w Siechnicach.

– Od kilku lat mieszkańcy Gminy Siechnice korzystają ze wsparcia KOGENERACJI w zakresie dofinansowania do ciepła sieciowego. Dzięki temu sytuacja materialna rodzin korzystających ze wsparcia znacznie się poprawia. Mieszkańcy Gminy Siechnice mają poczucie bezpieczeństwa materialno-bytowego – podkreśla Joanna Bryłkowska-Hehn, kierownik placówki.

Dzielimy się ciepłem

Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content