Wrocławscy seniorzy poznają cyfrowy świat

mat. pras. WCS

Pandemia wymusiła na każdej grupie wiekowej jeszcze większe zaangażowanie się w świat cyfrowy, seniorzy szczególnie mają problem z funkcjonowaniem w przestrzeni online, dlatego też Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego przy współpracy z firmą ValueLogic zaprosiło osoby starsze do podniesienia swoich kompetencji z tego zakresu.

– Eksperci prowadzą zajęcia nieodpłatnie w swoim czasie wolnym – podkreśla Agata Dzikowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Projekt daje wrocławskim seniorom nie tylko wiedzę, ale również jest rodzajem pomostu międzypokoleniowego – dodaje nasza rozmówczyni.

– Seniorzy uczą się w miarę możliwości na własnym sprzęcie. To są indywidualne konsultacje, z reguły z młodymi ludźmi, informatykami, którzy świetnie dogadują się z naszymi kursantami. Takie spotkanie zwykle trwa godzinę i to już wiele daje, a po kilku tygodniach nagle się okazuje, że świat cyfrowy nie ma już dla seniora tajemnic – zaznacza Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Więcej o projekcie na portalu WCRS: http://seniorzy.wroclaw.pl/cyfrowa_przestrzen-bez-barier-maj-2021

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content