Szlachetna Paczka: wciąż ponad 120 rodzin z województwa dolnośląskiego czeka na pomoc

fot. Radio Rodzina

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do tysięcy osób i rodzin z całej Polski: do opuszczonych, samotnych, dotkniętych nagłą tragedią. Wiemy już, że ponad 15 000 rodzin w skali całego kraju otrzyma pomoc. W województwie dolnośląskim wciąż jednak są tacy, którzy w tym roku mogą zostać bez wsparcia. 

O sytuacji w województwie dolnośląskim, opowiada Anna Szmidt – Specjalistka ds. Promocji Szlachetnej Paczki na Dolnym Śląsku.

Obawa o to, czy wystarczy pieniędzy na jedzenie – mnie, moim najbliższym, moim dzieciom – to codzienna zmora 2 mln Polaków. Aż tylu z nas żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż dwadzieścia złotych dziennie.

Zapytaliśmy kto może zostać darczyńcą? Mówi Anna Szmidt.

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki jeszcze w zeszłym tygodniu docierali do rodzin. Wiemy, że biedy i problemów, z którymi mierzą się potrzebujący, jest w tym roku więcej. Wciąż napływają do nas nowe historie – nie chcemy nikogo pozostawić bez wsparcia – apelują organizatorzy Szlachetnej Paczki.

Wielki finał akcji „Weekend Cudów”odbędzie się w najbliższy weekend 11 i 12 grudnia. Wtedy darczyńcy zwożą przygotowane paczki do wskazanego magazynu następnie wolontariusze rozwożą je do potrzebujących rodzin.

Pomóc można wchodząc na www.szlachetnapaczka.pl i wybierając rodzinę.

Weekend Cudów 2020

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content