EXPO 2020 w Dubaju szansą na biznes

fot. PJB

Promocja Dolnego Śląska, ale także nawiązanie nowych kontaktów przez lokalnych przedsiębiorców to priorytety wizyty przedstawicieli regionu w Dubaju w trakcie EXPO 2020. Trwa misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców. W trakcie wydarzenia odbyło się Polsko – Arabskie Forum Gospodarcze.

Z delegacją dolnośląską ze strony rządowej spotkał się Waldemar Grzegorz Buda – wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

O szansach dla regionu płynących z EXPO 2020 mówi Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

-Expo w Dubaju to kolejna okazja, by nasze województwo mogło się wypromować na arenie międzynarodowej – mówi Michał Rado – prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

– Przedsiębiorcy przyjechali do Dubaju w ramach m. in. projektu Going Global – mówi Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Przedsiębiorca Roman Sokołowski liczy na pozyskanie inwestora strategicznego w Dubaju.

Piotr Wojtyczka – prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zaznacza, że ekspozycja pokazuje to, czym Dolny Śląsk może się pochwalić.

W Dubaju są także przedstawiciele Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu. Mówi Tomasz Sojewski.

W Dubaju podejmowane są tematy rynku wodorowego, rozwoju kluczowych inwestycji w sektorze nowej mobilności oraz energetycznym, rozwoju współpracy międzynarodowej, współdziałaniu w celu zapobieganiu problemom społecznym i gospodarczym wynikającym z postępu technologicznego.

EXPO to największe światowe wystawy organizowane cyklicznie, ukazujące dorobek kulturowy, naukowy i techniczny narodów i społeczeństw. W Dubaju prezentuje się dwieście państw i organizacji. Swój pawilon ma także Polska.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content