5 wyjątkowych prezentów świątecznych dla dziecka

fot. Radio Rodzina

Święta tuż tuż, więc najwyższa pora pomyśleć jak w tym roku obdarować swoich najbliższych. Zastanawiasz się nad prezentem dla swoim pociech? Pomysłów jest mnóstwo, ale czy musi to być kolejna zabawka, która zajmie jeszcze więcej miejsca w pokoju Twojego dziecka? W tym roku wybierzmy prezenty wyjątkowe! Takie, które Twoje dziecko zapamięta na dłużej i do których będzie mogło wrócić nawet po latach.

Przedstawiamy 5 pomysłów na wyjątkowe prezenty świątecznego dla Twojego dziecka.
Mamy nadzieję, że będzie to doskonała inspiracja przed tegorocznymi zakupami świątecznymi.

1. Kurs jazdy konnej 
Podaruj swojemu dziecku lekcję lub kurs jazdy konnej. Może to być doskonałe doświadczenie nawet w okresie zimowym. Żyjemy w czasach, w których naszym dzieciom brakuje podstaw rozwojowych. Mówimy przede wszystkim o ruchu, bogactwie doznań zmysłowych i regularnym kontakcie z przyrodą i zwierzętami. Nowe technologie pomagają nam w wielu dziedzinach życia, ale też oddalają nas od natury. Lekcja jazdy konnej dla Twojego dziecka lub nawet dla całej rodziny w okresie świątecznym będzie doskonałym prezentem, które każdy przedszkolak, a nawet nastolatek zapamięta na długo. 

2. Przewodnik wyprawy rodzinnej 
Nie ma nic lepszego niż własnoręcznie wykonane prezenty. Stwórz plan wyprawy rodzinnej i zaprojektuj jej przebieg, tworząc mały przewodnik dla Twojego dziecka. Tematy wypraw mogą być różne, od poszukiwania śladów Świętego Mikołaja, po plan wycieczki górskiej, letniego biwaku czy spływu kajakowego. Zaprojektuj mapę działań, listę atrakcji i cel na daną wyprawę, tak żeby Twoje dziecko poczuło się jak uczestnik najlepszej gry. Możesz poczuć się jak na lekcjach plastyki i stworzyć swój własny przewodnik lub skorzystać z szerokodostępnych programów online, jak Canva czy PicMonkey, które pozwalają stworzyć projekty graficzne z użyciem konkretnych szablonów. Będzie to na pewno prezent oryginalny, który pobudzi wyobraźnie Twoich dzieci i sprawi, że poczują jeszcze bardziej wyjątkową atmosferę Świąt. 

3. Audiobook, np. BibliaAudio Kids 
Żyjemy w świecie, w którym nasz wzrok narażony jest na ogromne obciążenia. Komputery, laptopy, tablety, które są coraz bardziej dostępne także dla najmłodszych powodują, że przetwarzamy informacje głównie za pomocą obrazów. Dodatkowo, nie są to obrazy naturalne, a ekrany, które stopniowo niszczą wzrok naszych dzieci. Doskonałą alternatywą są zyskujące coraz większą popularność audiobooki i podcasty, dzięki którym nasze dzieci nauczą się słuchać i rozwiną wyobraźnię, by stworzyć własne obrazy dotyczące danej opowieści. Idealnym przykładem świątecznego prezentu dla dziecka jest superprodukcja Biblii Audio. To specjalne wydanie Biblii dla dzieci i młodzieży, które zabierze całą Twoją rodzinę w wyjątkową podróż po świecie dźwięku i biblijnych historii. Dzięki Biblii Audio, Twoje dziecko będzie miało okazję poczuć się jak na wycieczce do Jerozolimy, bez wychodzenia z domu. 

4. Warsztaty artystyczne lub kulinarne
Zajęcia pracy twórczej, to również idealny gwiazdkowy prezent dla Twojej pociechy. Rodzinne warsztaty z wypiekania pierników, warsztaty gliniarskiej, które będą nie tylko świetną zabawą, ale także rozwijającym doświadczeniem. Praca z gliną rozwija bowiem zdolności manualne, wycisza, uczy cierpliwości i skupienia. To idealny prezent także dla starszego potomstwa. Jeśli Twoje dziecko pasjonuje się rysunkiem, malarstwem lub fotografią, doskonałym prezentem będzie dołączenie do tego typu warsztatów lub akademii. Takie zajęcia przez zabawę w doskonały sposób rozwijają wyobraźnie, percepcję i abstrakcyjne myślenie dziecka. 

5. Czas
CzasChoć brzmi to górnolotnie, pamiętajmy, że największą wartością jaką możemy podarować naszym dzieciom jest czas spędzony na wspólnej zabawie lub poznawaniu świata. Wspólna wycieczka do ZOO, do kina lub choćby na zwykły spacer pomoże Wam wzmocnić więzi i poprawić relacje. Zdecydowanie polecamy nie tylko w święta! 

To nasze propozycje na niestandardowe i wyjątkowe prezenty świąteczne dla Twojego dziecka. Mamy nadzieję, że wybór tegorocznych upominków będzie prostszy! 

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content