Dolny Śląsk promuje się na EXPO w Dubaju

fot. Radio Rodzina

Rozpoczęła się wizyta delegacji Dolnego Śląska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przedstawiciele regionu będą uczestniczyć w EXPO 2020 w Dubaju, Polsko – Arabskim Forum Gospodarczym, spotkaniach biznesowych, uczestniczyć w Dniu Polskim czy odwiedzą Pawilon Polski.

-Naszym celem w Dubaju jest promocja Dolnego Śląska – zaznacza Cezary Przybylski.

-Chcemy pokazać, że Dolny Śląsk to miejsce, w które warto inwestować – mówi Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

-Hasło ekspozycji Polskiej to „Polska. Kreatywność inspirowana naturą” – tłumaczy Cezary Przybylski.

Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego zaznacza, że jest to szansa dla regionu i przedsiębiorców, by nawiązać nowe kontakty gospodarcze.

Ośmiu przedsiębiorców z regionu weźmie udział w misji gospodarczej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Mówi Michał Rado – prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

– To także szansa na wzmocnienie relacji politycznych i biznesowych z całym regionem Bliskiego Wschodu – dodaje prezes.

– Dolny Śląsk ma ogromny potencjał – zaznacza Michał Rado.

Będziemy chwalić się m.in. technologią kosmiczną czy innowacyjnym przemysłem – podkreśla szef DAWG.

Dubaj to nie tylko stolica luksusowych marek, imponujące miasto przyszłości czy pełne szklanych drapaczy chmur. Znajdziemy tutaj piaszczyste plaże z białym piaskiem i nieskazitelną turkusową wodą. Co ma jeszcze do zaoferowania?

O znaczeniu Wrocławia na targach EXPO opowiada Radosław Michalski – Dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

-Na turystykę we Wrocławiu składa się wiele czynników – dodaje Radosław Michalski.

-Turysta z każdego kraju jest dla nas ważny – mówi Radosław Michalski.

Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis, wrocławskie krasnale, ceramika z Bolesławca, wyroby kryształowe, to skarby Dolnego Śląska, które zostaną zaprezentowane w Dubaju w trakcie EXPO 2020.

-Do Dubaju z Hydropolis zabieramy dwie najważniejsze rzeczy: wodę i edukację – mówi Marcin Garcarz – Wiceprezes MPWiK Wrocław.

EXPO to największe światowe wystawy organizowane cyklicznie, ukazujące dorobek kulturowy, naukowy i techniczny narodów i społeczeństw. W Dubaju prezentuje się dwieście państw i organizacji. Swój pawilon ma także Polska.

Już 6 i 7 grudnia odbędą się dwa najważniejsze dla Polski wydarzenia podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju. Przez sześć miesięcy Polska prezentuje światu bogaty program biznesowo-kulturalny, a główną areną prezentacji jest Pawilon Polski.

W ubiegłym roku Expo w Dubaju nie odbyło się z powodu pandemii Covid-19.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content