Zamknięte szlaki w Karkonoszach

Fot. Karkonoski Park Narodowy

Na karkonoskich szlakach szaleje zima, mocno wieje i jest ślisko! Dziś popołudniu przewidywane są opady śniegu. Pokrywa miejscami wynosi od ok. 20 cm śniegu do ok. 50 cm. Silnie wiejący wiatr tworzy zaspy. Temperatura spada do -10°C.

Karkonoski Park Narodowy przypomina o odpowiednim przygotowaniu się do wędrówek górskich!
1) Pamiętajmy o kijkach i  raczkach, wysokich butach, ciepłej odzieży (najlepiej ubieranej na cebulkę),kurtce chroniącej przed wiatrem i opadami, rękawiczkach i czapce.
2) Zabierzmy ze sobą ciepły napój, prowiant dający nam energię.
3) Naładujmy telefon, zabierzmy power bank.
4) Planujmy wycieczki uwzględniając nasze doświadczenie w wędrowaniu w warunkach zimowych – odpowiednio wcześnie zaczynajmy wycieczki, aby zdążyć przed zmrokiem do miejsca noclegu.
5) Pamiętajmy o zasadzie, że w zimie, powyżej granicy lasu wędrujemy po szlakach, które są otyczkowane – na nich jesteśmy bezpieczni.
6) W góry nie wychodźmy bez aplikacji RATUNEK na naszym telefonie i bez sprawdzenia pogody na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR

Z powodu zagrożenia lawinowego zamknięty został w Karkonoszach prowadzący przez Śnieżne Kotły koło Śnieżnych Stawków odcinek szlaku zielonego tzw. Ścieżki nad Reglami, na odcinku od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Zamknięty jest także szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki od nieczynnego schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego; szlak żółty przez niszę niwalną Białego Jaru od schroniska Strzecha Akademicka do szlaku czarnego na Kopę;  szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego przy Śnieżnych Kotłach.

Z powodu zagrożenia osunięciami zamknięty został szlak niebieski czyli Droga Jubileuszowa na Śnieżkę na odcinku od Przełęczy pod Śnieżką do zbiegu szlaku czerwonego i niebieskiego po wschodniej stronie Śnieżki. 

Aktualne warunki można sprawdzać na stronie http://gopr.org/

Mapy zamkniętych odcinków i ostrzeżenia są na naszej stronie https://kpnmab.pl/ostrzezenia

mat.pras.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content