Dolnośląskie projekty walczą o dofinansowanie z programu Kolej Plus

mat. prasowe

We wrześniu ubiegłego roku Zarząd województwa wskazał 5 kolejowych projektów do programu Kolej+. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Ostatecznie 4 z nich powalczą o rządowe dofinansowanie w drugim etapie programu, a szacowany koszt ich realizacji sięga blisko 800 milionów złotych.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w pierwszym etapie w 2020 roku wskazał do rządowego Programu Kolej Plus 5 projektów inwestycyjnych.

Pierwszym z nich jest poprawa jakości połączeń z Legnicy do Wrocławia na odcinku Środa Śląska – Wrocław. Mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Kolejnym połączeniem jest rewitalizacja odcinka Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój w celu włączenia powiatu złotoryjskiego i Złotoryi do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu kolejowego.

Rewitalizacja linii kolejowych będzie obejmować także ciąg komunikacyjny Zgorzelec – Bogatynia 

W planach jest także poprawa jakości połączeń Dzierżoniowa i powiatu dzierżoniowskiego z Wrocławiem oraz  rewitalizacja linii kolejowej nr 181 na odcinku Oleśnica – Syców – Kępno (skomunikowanie Sycowa, Kępna, Wielunia ze stolicą Dolnego Śląska).

mat. prasowe/inf.wł.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content