Boże Narodzenie w pudełku po butach

Fot. Fundacja Antoni

Niemal każdy z nas ma w domu pudełko po butach. Można je wykorzystać, by zrobić prezent osobie potrzebującej. Zbiórkę świątecznych paczek organizuje franciszkańska Fundacja Antoni z Wrocławia.

Każdy chętny ma możliwość przygotowania paczki świątecznej dla jednego z podopiecznych fundacji (bezdomnego, bezrobotnego, osoby starszej, członka rodziny wielodzietnej). Ideą akcji jest to, by prezent zmieścił się w pudełku po butach.

-Chcemy, by tak jak my wszyscy, potrzebujący poczuli magię świąt i zostali obdarowani niespodzianką- tłumaczy organizator zbiórki, brat Rafał Gorzołka OFM.

Do paczki można włożyć kosmetyki, artykuły spożywcze, ciepłą bieliznę czy buty. Jest prośba, by były to rzeczy nieużywane.

W akcję od kilku lat włączają mieszkańcy, jak również polonia za granicą. Jak dodaje brat Rafał radość jest dwustronna. I dla tego, który przygotowuje paczkę, i dla osoby obdarowanej.

Paczki w pudełku po butach można przynosić lub nadsyłać do klasztoru przy al. Kasprowicza we Wrocławiu. Prezenty trafią do podopiecznych Fundacji Antoni. W 2019 r. udało się zebrać 1200 takich paczek.

Akcja trwa do połowy grudnia. Adres do wysyłki<<tutaj>>

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content