Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Wracają limity w kościołach, gastronomii i kulturze

Fot. Konferencja Ministra Zdrowia / YT

W związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa Omikron rząd w Polsce wprowadza pakiet alertowy obostrzeń. To m.in. uszczelnienie granic i zakaz lotów do 7 krajów z Afryki (m.in. RPA). Dotychczasowy limit 75 proc. obłożenia zmienia się na 50 proc. – dotyczy to m.in. instytucji kultury, kościołów, hoteli i lokali gastronomicznych.

W Polsce od środy zostaje wprowadzony pakiet alertowy obostrzeń. Ma on dwa elementy: pierwszy dotyczy uszczelnienia granic.

7 państw Afryki (Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe) uznano za kraje wysokiego ryzyka. Minister dodał, że osoby, które będą wracały z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni i nie ma możliwości zwolnienia z niej testem – zaznaczył Niedzielski.

Nowe limity na weselach, w kinach, kościołach i gastronomii

Wraca ponadto limit 50% obłożenia miejsc w obiektach takich jak: restauracje, hotele, kina, muzea, teatry, kościoły i obiekty sportowe. – mówi minister Adam Niedzielski.

Zmieniony zostanie także limit uczestników na uroczystościach (wesela, komunie, pogrzeby).

Niedzielski zastrzegł, że „jeżeli sytuacja ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, to oczywiście decyzje mogą być podejmowane z dnia na dzień”. W tej chwili regulacje będą obowiązywały od 1 grudnia do 17 grudnia włącznie.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content