Inauguracja biura PKWP we Wrocławiu

mat. prasowe

Inauguracja wrocławskiego biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbędzie się dziś na Dworcu Głównym. W wydarzeniu udział wezmą metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny oraz prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Biuro PKWP we Wrocławiu działa już od kilkunastu miesięcy. Jest zlokalizowane na Dworcu Głównym PKP. Dziś „Stacja dialog”, bo tak nazywa się nowa przestrzeń, doczekała się oficjalnej inauguracji. W wydarzeniu udział wezmą m.in. metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny, prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, a także dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło.

„Otwarcie biura o godz. 12.00. Gości przywita ks. prof. Waldemar Cisło. Poświęcenia biura dokona ks. abp Józef Kupny” – informuje dyrektor biura PKWP we Wrocławiu ks. dr Andrzej Paś. Tłumaczy, że zwłaszcza w czasie pandemii potrzebujemy pozytywnych znaków w postaci „zaangażowania humanitarnego”. Przypomina, że Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie „od lat prowadzi projekty pomocowe”. To projekty misyjne, edukacyjne i humanitarne. „Teraz zachodnia część Polski również będzie miała możliwość zaangażowania się w dzieło naszego Stowarzyszenia” – podkreśla ks. dr Andrzej Paś. „Wszystkich, którzy chcą poznać naszą misję zapraszamy do naszego lokalu” – dodaje.

Już dziś „Stacja dialog” podejmuje szerokie działania. W ramach biura funkcjonuje kawiarnia, gdzie – jak tłumaczy ks. dr Andrzej Paś – „zapraszamy na kawę z misją”. Na miejscu można nabyć produkty wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej, co wpisuje się w kampanię S.O.S. dla Ziemi Świętej i „pomaga utrzymać chrześcijan, którzy tam mieszkają”.

Mówi europosłanka Beata Kempa.

Miejsce ma podejmować – obok religijnej – także działalności kulturową. „Otwieramy galerię sztuki. Chcemy zaangażować duszpastersko dzieci i młodzież, by – odwiedzając nas – mogły poznać sytuację chrześcijan w różnych częściach świata” – mówi dyrektor biura PKWP we Wrocławiu. Zapowiada również podjęcie współpracy z instytucjami lokalnymi. Mówi o „zaangażowaniu seniorów i osób, które będą chciały zostać wolontariuszami”.

Tego samego dnia, obok oficjalnej inauguracji biura, na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu otwarta zostanie kaplica. Jej poświęcenia dokona metropolita ks. abp Józef Kupny.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie posiada regionalne biura w całej Polsce. Centrala mieści się w Warszawie. Obok Wrocławia działają również regionalne biura w Krakowie i Poznaniu.

mat. Biuro Prasowe PKWP Polska

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content