Twoje nieużywane ubrania mogą pomóc dzieciom w Mongolii

Fot. SWM

Salezjański Wolontariat Misyjny we Wrocławiu ruszył z kampanią „Mongolski maluszek czeka na ciuszek”. Jej celem jest pomoc w przetrwaniu srogiej zimy mieszkańcom Domu dla Chłopców Ulicy w Ułan Bator.

Od 20 lat w stolicy Mongolii salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci ulicy. W Don Bosco Caring Center przebywa obecnie blisko 30 chłopców. Część z nich uczy się zawodu w szkole technicznej, co ułatwi im start w dorosłe życie.

Pozostali uczęszczają do publicznych szkół podstawowych. W chwilach wolnych od nauki pomagają w kuchni, w ogrodzie, a także dbają o czystość. Wiedzą, że dom ten jest dla nich jedyną szansą. Jednak koszt jego utrzymania to ponad 63 tys. dolarów rocznie! – mówi Paula Łuszczek, koordynator kampanii.

Opłaty wzrastają szczególnie w zimę, która w Mongolii trwa ponad 5 miesięcy. Dochodzą wtedy opłaty za ogrzewanie oraz konieczny jest zakup ciepłych ubrań dla podopiecznych. I w tym właśnie chcemy im pomóc.

Paula Łuszczek, koordynatorka akcji pomocowej.

Jak można pomóc?

Nadchodzi zima. W Mongolii temperatury już spadły poniżej -20 stopni. Dzieci zamieszkujące Don Bosco Caring Center w Ułan Bator potrzebują naszego zaangażowania. Oddając zalegające w szafie ubrania możemy podarować dzieciom ulicy odzież na zimę oraz ogrzewanie. Każdy kilogram to złotówka przekazana właśnie na ten cel.

Po zarejestrowaniu się na stronie www.ubraniadooddania.pl należy wybrać kampanię UBRANIA DLA DZIECI ULICY W MONGOLII. Klikając przycisk POMAGAM będziemy mogli zamówić bezpłatnego kuriera, który odbierze zapakowane przez nas ubrania. Ważne, żeby były one w dobrym stanie i nadawały się jeszcze do noszenia. Szczegóły na wyżej
podanej stronie oraz u Organizatorów kampanii www.wroclaw-swm.pl.

Zobacz misję na miejscu:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content