Gmina Kobierzyce otrzymała 2 mln zł

Foto: Romuald M. Sołdek

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w ramach Narodowego Programu Szczepień przekazała Gminie Kobierzyce 2 miliony złotych w ramach wygrania dwóch konkursów. Konkursy miały na celu zachęcić jak największą liczbę osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

-Przede wszystkim chciałem gorąco podziękować naszym odpowiedzialnym mieszkańcom – mówił Ryszard Pacholik, wójt Gminy Kobierzyce.

-Jestem zwolennikiem szczepień i będę propagował oraz zachęcał mieszkańców, aby się szczepili – dodaje Ryszard Pacholik.

Zapytaliśmy wójta gminy Kobierzyce jak udało mu się osiągnął tak duży wskaźnik wyszczepienia?

Foto: www.gminapolska.com/tagi/ryszard-pacholik/

Wójt gminy Kobierzyce zaapelował o rozsądek.

Pierwszy z konkursów „Rosnąca Odporność” premiował gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców. W tym konkursie Gmina Kobierzyce zajęła 1. miejsce w kategorii gmin powiatu wrocławskiego i tym samym wygrała nagrodę w wysokości 1 mln zł.

Drugi konkurs „Najbardziej Odporna Gmina” dotyczył z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców, w każdym z byłych 49 województw. W tym konkursie Gmina Kobierzyce zwyciężyła w kategorii „Małe Gminy” (do 30 tys. mieszkańców) w regionie wrocławskim i wygrała 1 mln zł. Obie wygrane w łącznej kwocie 2 mln zł. Gmina Kobierzyce przeznaczy na działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Wskaźnik wyszczepienia wynosi obecnie 61,8%, co plasuje gminę na 2. po Wrocławiu miejscu na Dolnym Śląsku. W rankingu krajowym Kobierzyce zajmują 35. pozycję.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content