Uniwersytecki Szpital Kliniczny: Obserwujemy gwałtowny przyrost chorych na Covid-19

fot. Radio Rodzina

Coraz więcej pacjentów trafia na oddziały covidowe. Zachorowania zdarzają się również na pozostałych oddziałach – podaje szpital przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Na ponad 1300 testów wykonywanych dobowo, co trzecia osoba ma pozytywny wynik.

W USK zajęte są obecnie wszystkie respiratory i 70/89 łóżek Covidowych, w tym 25/36 łóżek na oddziale pediatrii. Zaczyna brakować wolnych miejsc w szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej, gdzie zajętych jest 55/56 łóżek.

-Wojewoda dolnośląski wydał decyzję o możliwości powiększenia szpitala przy Rakietowej o kolejne 56 łóżek – informuje Barbara Korzeniowska, dyrektor szpitala ds. lecznictwa ogólnego.

Zakażeni pacjenci znajdują się m.in. na oddziałach: ginekologiczno-położniczym, neurologicznym, neurochirurgii czy na urazówce i wymagają specjalistycznej pomocy – mówi prof. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog szpitala USK.

Szpitalowi zależy, by w ramach hospitalizacji dokonywać kohorty, czyli grupowania pacjentów z tym samym problemem medycznym i nie narażania pacjentów na inne czynniki chorobotwórcze. Na duży wzrost zachorowań wśród dzieci uwagę zwraca prof. Szymon Dragan z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Do typowych objawów Covid-19 należą m.in.: ból głowy, mięśni, katar, a także covidowe sine palce – wymienia dr Edwin Kuźnik, koordynator ds. szczepień.

Szpital zachęca do testowania się oraz szczepień. Uniwersytecki punkt otwarty jest przy ul. Marie Curie-Skłodowskiej 50/52 codziennie w godz. 8-18. Dodatkowo medycy, przy współpracy z MPK Wrocław, pojawią się w tym tygodniu i w weekend na Jarmarku Bożonarodzeniowym w ramach projektu „Szczepciobus”.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content