Wigilia uroczystości Chrystusa Króla

Fot. polska-org / Kościół pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu

Już po raz piąty parafia p.w. Chrystusa Króla zaprasza mieszkańców Wrocławia do wspólnego przeżywania uroczystości odpustowych, które rozpoczną się w kościele przy ul. Młodych Techników w sobotę wieczorem, 20 listopada o godzinie 18.00. -Jak co roku razem ze wszystkimi wspólnotami i duszpasterstwami pragniemy w jedności i pokorze oddać cześć Królowi Królów, Jezusowi Chrystusowi – zachęcają parafianie.

Istotą tego wydarzenia jest uznanie królowania Jezusa Chrystusa nie tylko poprzez odśpiewanie uroczystych pieśni, lecz przede wszystkim przez oddanie Mu swojego życia w każdym aspekcie.

-Poprzez powrót do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który pięć lat temu odmawiany był w każdej parafii w Polsce chcemy zastanawiać się nad swoim życiem: czy aby na pewno zmierzamy we właściwym kierunku i czy jesteśmy w stanie odnaleźć Królestwo Jezusa Chrystusa tu, na ziemi. – mówi Mikołaj Wilgosz, koordynator uroczystości odpustowych.

-Pragniemy również poprzez to wydarzenie budować jedność w Kościele, dlatego też zapraszamy na nie przeróżne grupy i wspólnoty z wrocławskich parafii, które na co dzień żyją w zupełnie innej formie (ale oczywiście w jednym Duchu) i niekoniecznie mają okazję robić coś razem. – dodaje.


Spotkanie rozpocznie uroczysta Msza Święta o godz. 18:00. Po jej zakończeniu ks. Aleksander Radecki, znany wrocławski spowiednik, kierownik duchowy i ojciec duchowny Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu wygłosi konferencję pt. „Przyszedłem po to, aby służyć”.

Na zakończenie dnia wspólnota Wrocław Wielbi poprowadzi modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W tym samym czasie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania.

Następnego dnia, w niedzielę o godz. 13:00 Mszę Odpustową odprawi ks. Leszek Król SDB, a wieczorem czeka nas koncert organowy. -Zapraszamy każdego, kto chciałby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata, ale też w cichości i pokorze, z szacunkiem i miłością oddać Mu swoje życie i serce. – dodają parafianie.

Kościół p.w. Chrystusa Króla, ul. Młodych Techników 17 we Wrocławiu.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content