Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia

fot. WTDK

Po roku przerwy spowodowanej pandemią i lockdownem wracają Wrocławskie Targi Dobrych Książek do Hali Stulecia. Tradycyjnie odbędą się tuż przed mikołajkami – od 2 do 5 grudnia. Nie zabraknie spotkań literackich, a więc będzie okazja, by zdobyć autografy pisarek i pisarzy. Ponownie – już po raz trzeci – Wrocławskim Targom Dobrych Książek będą towarzyszyć Targi Wszystkiego Dobrego, na których znajdziemy unikatowe produkty rękodzielnicze z zakresu sztuki, mody i designu.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to jedna z najstarszych i największych imprez tego typu w Polsce. Tradycyjnie odbywają się na początku grudnia, stanowiąc jednocześnie literackie podsumowanie roku.

Podczas targów odbywają się liczne spotkania z pisarkami i pisarzami, debaty i warsztaty wokół literatury, a od kilku lat także specjalny cykl rozmów „Salon zdobywców”, dzięki któremu gościmy we Wrocławiu laureatki i laureatów najważniejszych polskich nagród literackich przyznanych w danym roku. Nie inaczej będzie w tym roku, Michał Nogaś poprowadzi rozmowy z nagrodzonymi poetkami i poetami, twórcami i twórczyniami prozy, a także tłumaczkami i tłumaczami. Wśród gości „Salonu” znaleźli się m.in. Zyta Rudzka, Mira Marcinów, Zbigniew Rokita, Anna Adamowicz, Natalia Malek i Marta Grzywacz. Jak zawsze, wydawcy z całej Polski przywiozą książkowe premiery i przygotują dla czytelników atrakcyjne rabaty, nie zabraknie też stoisk z komiksami, spotkań autorskich oraz paneli dyskusyjnych.

Targi w tym roku pozostaną bezpłatne, jednak należy spodziewać się dodatkowych wytycznych dotyczących reżimu sanitarnego związanego z wciąż trwającą pandemią. Nieco inaczej będzie wyglądała zabudowa stoisk – tak, by łatwiej było zachować społeczny dystans. Dodatkowo część spotkań, w tym z pewnością rozmowy z cyklu „Salon zdobywców”, będą również transmitowana na żywo prosto z Hali. Obejrzymy je online na Facebooku na profilach: Wrocławskie Targi Dobrych Książek, Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury.

Wrocławskim Targom Dobrych Książek towarzyszy także przyznanie nagród dla wydawców. Nagroda Edytorska Pióro Fredry wręczana jest za najpiękniej wydaną książkę dla dorosłych, a Nagroda Edytorska Dobre Strony wyróżnia najlepszą edytorsko książkę dla dzieci. Już 18 listopada poznamy tytuły 10 książek dominowanych do tych nagród (po 5 nominacji do każdej z nich). Ogłoszenie nominacji będzie można obejrzeć online na Facebooku Wrocławskich Targów Dobrych Książek, Wrocławskiego Domu Literatury i Wrocławia Miasta Literatury UNESCO. Natomiast zwycięskie książki poznamy w pierwszym dniu targów 2 grudnia podczas uroczystej gali. Wszystkie nominowane i nagrodzone książki w tegorocznej edycji Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry i Nagrody Edytorskiej Dobre Strony będzie można obejrzeć i kupić na Wrocławskich Targach Dobrych Książek, więc wybór jury można potraktować jako doskonałą podpowiedź, za czym m.in. warto się na miejscu rozglądać.

Ci, którzy poza książkami chcieliby zapakować w świąteczny papier coś jeszcze, na pewno ucieszą się z informacji, że ponownie Wrocławskim Targom Dobrych Książek będą towarzyszyć Targi Wszystkiego Dobrego. Stosika wypełnione pięknych rękodziełem, sztuką, modą i designem polskich producentów znajdziemy w kuluarach Hali Stulecia.

Więcej informacji na www.targiksiązki.wroclaw.pl i www.literatura.wroclaw.pl oraz na Facebooku: Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content