Pan Bóg wyciągnął ją z wojska

Od lewej: s. Maria Czepiel i s. Paschalis Nowocień CSSE

Siostra Paschalis CSSE ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety we Wrocławiu dwa miesiące temu złożyła śluby wieczyste. Imię zakonne przyjęła po s. Paschalis Jahn, męczennicy, która zginęła z rąk czerwonoarmisty w 1945 roku.

Jak przyznaje s. Paschalis Nowocień, służby mundurowe od zawsze były bliskie jej sercu.

Przed wstąpieniem do klasztoru siostra przez 4 lata pracowała w Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie na Dolnym Śląsku. Praca w wojsku wymagała ciągłych szkoleń. Podczas jednego z nich, gdy w niedzielę nie mogła uczestniczyć we Mszy świętej, wróciła do niej pewna historia.

Siostra zaczęła myśleć: Co zrobić? Może naprawdę klasztor? Będąc we Wrocławiu, postanowiła napisać e-maila i nawiązać kontakt z jakimś zgromadzeniem. Nie znała żadnego, więc poprosiła Boga o znak.

Patronką siostry Paschalis została męczenniczka s. Paschalis Jahn, której grób znajduje się w Sobotinie w Czechach. Zginęła w 1945 r. z rąk żołnierza Armii Czerwonej, broniąc wierności, miłości, wiary. Elżbietanki organizowały pielgrzymkę na jej grób, a w autokarze postulatorka przybliżyła historię męczeństwa. – dodaje s. Maria Czepiel.

Beatyfikacja Męczenniczek Elżbietańskich zaplanowano na 11 czerwca 2022 roku we Wrocławiu. Do uroczystości przygotowuje nas nowenna, która odbywa się w Katedrze Wrocławskiej w każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 18:00.

Na rozmowę zapraszamy we wtorek (16.11) po godz. 13:10. Wieczorem na naszej stronie odbędzie się transmisja wydarzeń z Katedry.

Zob. też.

Nagrania znajdują się na naszej stronie w zakładce „Dziś w Kościele”. Posłuchaj audycji sprzed miesiąca.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content