Wystawa śladami Tadeusza Różewicza

Fot. mat. pras.

„Tadeusz Różewicz we Wrocławiu. Ludzie – miejsca – opowieści” to wystawa, którą można zobaczyć do 19 listopada przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu (na wysokości Hotelu Monopol).

Wystawa zorganizowana jest w ramach obchodów roku Tadeusza Różewicza. Ma wprowadzić nas we wrocławski świat Poety. Jest zapowiedzią przewodnika autorstwa prof. Wojciecha Browarnego z Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „W drodze. Wrocław śladami Tadeusza Różewicza”. Premiera już w grudniu nakładem wydawnictwa Warstwy.

Jest to bogato ilustrowana opowieść o Wrocławiu Tadeusza Różewicza. Przewodnik po ulubionych zakątkach poety przedstawia m.in. utrwalone w jego twórczości i na fotografiach miejsca związane z przestrzenią, instytucjami oraz znakami krajobrazu (realnego i symbolicznego) Wrocławia. Pojawiają się tu m.in. miejsca zamieszkania na Borku i Biskupinie, Park Południowy, Pomnik Schillera w Parku Szczytnickim czy Jatki.

Wystawa jest do zobaczenia na ulicy Świdnickiej od 2 do 19 listopada. Następnie pojawi się przy Bibliotece Uniwersyteckiej (19 listopada – 3 grudnia).

Autorem ekspozycji jest prof. Wojciech Browarny z Instytutu Filologii Polskiej UWr i Pracowni Badań Regionalnych. Wstęp wolny.

Adam Hawałej – Tadeusz Różewicz przy pomniku „Ku czci Zwierząt Rzeźnych” na Jatkach

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content