Prezes Krzysztof Balawejder: Uschnięte drzewo przy ul. Olszewskiego to nie wina MPK Wrocław

fot. Radio Rodzina

MPK Wrocław kończy w tym tygodniu dwie inwestycje na ul. Legnickiej. Rozpocznie się natomiast remont pętli przy Parku Południowym i kolejne etapy inwestycji w centrum. Ponadto przewoźnik wchodzi z zapowiadanymi pracami na torowisku na Biskupinie i przypomina, by pasażerowie nosili w komunikacji maseczki.

MPK oddaje do użytku wyremontowany przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Zachodniej oraz łuki torowe przy Dolmedzie. Udało się wymienić szyny oraz nawierzchnię na taką z prefabrykowanych płyt betonowych.

-Od poniedziałku (8 listopada) tramwaje będą korzystały już z obu wyremontowanych torów. Wróci także ruch samochodowy. – mówi prezes spółki Krzysztof Balawejder.

Ciąg dalszy prac na pl. Jana Pawła II

Nieco wcześniej, bo od soboty 6 listopada, rozpocznie się kolejny etap remontu pl. Jana Pawła II.

Zmiany dla pasażerów komunikacji obejmą ponadto linie tramwajowe 6 i 7 – wszystko w ramach wymiany rozjazdu w ulicy Widok. Prezes MPK Wrocław przypomina o noszeniu maseczek.

Objazdy związane z prowadzonymi tam pracami będą dotyczyły kursów w stronę pętli „Kowale” i „Poświętne”. Tramwaj 6 pojedzie przez plac Dominikański i koło Hali Targowej, natomiast „siódemka” – Podwalem, Krupniczą (przy NFM), Kazimierza Wielkiego, pl. Jana Pawła II, mostem Sikorskiego, ulicami Dubois i Drobnera, a dalej już stałą trasą.

Torowcy wracają na Biskupin

Robotnicy zamkną w sobotę (6 listopada) na dwa tygodnie torowisko w ciągu ulicy Olszewskiego, którego remont zakończył się wiosną tego roku.

Media informowały wówczas o uschniętych drzewach, które miały być efektem prowadzonych przez MPK prac. Krzysztof Balawejder tłumaczy, że było inaczej.

Na czas remontu tramwaje linii 1 i 4 będą zawracały na pętli „ZOO”. Linie 4 i 10 zostaną natomiast skrócone do tymczasowej pętli na terenie dawnej zajezdni tramwajowej „Dąbie”. Pomiędzy ulicą Tramwajową a Bartoszowicami będzie kursował zastępczy autobus 701.

Wyremontują „Park Południowy”

W sobotę (6 listopada) rozpocznie się też remont pętli „Park Południowy” przy ul. Ślężnej. Obejmie on wymianę szyn oraz podkładów, podbudowy torowiska i dwóch rozjazdów. Pętla zostanie zamknięta do ruchu na około miesiąc. Linia 15 zostanie tymczasowo skrócona dozajezdni tramwajowej Gaj przy skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Ślężnej.

MPK zainstaluje tymczasowy rozjazd, a tramwaje linii 9 będą mogły kursować aż do przystanku Pułtuska. – Do obsługi tej linii zapewnimy tabor dwukierunkowy. Dzięki temu jej trasa skróci się zaledwie o ok. 150 metrów – wyjaśnia prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Instalacja tymczasowego rozjazdu potrwa dwa dni (6 i 7 listopada). W tym czasie tramwaje linii 9 także będą zawracały w zajezdni Gaj, a na odcinku Petrusewicza–Park Południowy będzie kursował zastępczy autobus 709. W poniedziałek 8 listopada linia zastępcza zostanie zawieszona, a „dziewiątka” będzie kursowała już w relacji Sępolno–Pułtuska.

POSŁUCHAJ ROZMOWY:

Z Krzysztofem Balawejderem rozmawiamy o #TORYwolucji w listopadzie, zwiększonych kontrolach w autobusach i tramwajach oraz hejcie, z jakim spotykają się pracownicy spółki.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content