Badanie pamięci. Specjalny autobus stanie pod szpitalem przy Borowskiej

Fot. mat. pras.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wraca z badaniami pamięci dla mieszkańców. Mobilny punkt MPK zatrzyma się w piątek (05.11) w godzinach od 10:00 do 17:00 na parkingu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej. W środku będzie można bezpłatnie i „od ręki” przejść badanie przesiewowe.

– Wynik powie nam, czy konieczna jest dalsza diagnostyka w kierunku zaburzeń poznawczych – mówi prof. Joanna Rymaszewska, kierująca Katedrą Psychiatrii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Badanie trwa kilkanaście minut i skierowane jest do każdego, zwłaszcza do osób powyżej 60. roku życia, gdyż to one są w grupie ryzyka rozwoju chorób otępiennych.

Pierwsze niepokojące objawy mogą dotyczyć zmęczenia, roztargnienia, luk w pamięci – zaznacza prof. Rymaszewska.

Aby wziąć udział w badaniu nie trzeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy, że przyjdziemy w określonych godzinach do mobilnego punktu, który stanie w ten piątek przy szpitalu.

Szczegółowe informacje na temat kampanii można uzyskać na stronie www.razemprzedsiebie.pl.

Kampania „Razem przed siebie” powstała w ramach międzynarodowego projektu naukowego COGNISANCE realizowanego w Polsce przez zespół Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tożsame działania realizowane są także w Australii, Kanadzie, Holandii i Wielkiej Brytanii. Kampanii patronują m.in.: Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki oraz Urząd Miasta, a partnerami są MPK Wrocław, Koleje Dolnośląskie oraz DCF.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content