Siostry z Misji Dworcowej: Naszym charyzmatem jest praca z kobietami

fot. Radio Rodzina

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej prowadzą we Wrocławiu wyjątkowy dom. To miejsce schronienia i pomocy dla kobiet, które urodziły małe dzieci, bądź są w ciąży, i z różnych powodów nie mogą zostać w domu rodzinnym. Budynek zlokalizowany na Nadodrzu wymaga jednak remontu.

Stowarzyszenie Misja Dworcowa im. ks. Jana Schneidera jest organizacją pożytku publicznego i pracuje z osobami w kryzysie od 2004 roku. Trafiają tu osoby, które nie doznały rodzinnego ciepła, którym brakuje solidnego fundamentu – mówi siostra Goretti.

We wrocławskiej „Misji Dworcowej” może przebywać 15 kobiet w wieku od 18 do 35 lat. Siostry z każdą z mieszkanek mają kontakt, a w domu obowiązuje regulamin. Młode mamy uczą się samodzielności, załatwiają sprawy w urzędzie, stawiają pierwsze kroki w macierzyństwie.

Charyzmatem marianek jest praca z kobietami. Tradycja zgromadzenia sięga XIX wieku, gdzie zakonnice pomagały dziewczętom na dworcach. Stąd pochodzi nazwa misji, która dziś realizuje się także na ulicach. O swojej pracy jako street-worker opowiada s. Edyta.

Aby dom mógł dalej funkcjonować potrzebny jest remont. W przyziemiu, gdzie Siostry prowadzą magazyn, na ścianach osiadł grzyb, a skruszałe tynki stanowią niebezpieczeństwo.

Na rozmowę z Siostrami zapraszamy dziś (czwartek 28.10) po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content