Róg ulic Wyszyńskiego i Sienkiewicza najbardziej zanieczyszczonym miejscem we Wrocławiu?

fot. Radio Rodzina

Dolnośląski Alarm Smogowy w lutym i marcu br. zmierzył we Wrocławiu stężenie dwutlenku azotu w różnych miejscach na mapie Stolicy Dolnego Śląska. Okazuje się, że róg ulic Wyszyńskiego i Sienkiewicza to miejsce, gdzie problem z zanieczyszczonym powietrzem jest największy.

Mówił Krzysztof Smolnicki z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

W związku z tego typu zanieczyszczeniem powietrza (dwutlenek azotu) rocznie umiera w Polsce 250 osób – dodaje Smolnicki.

– Jednym z proponowanych rozwiązań dla tego problemu to jeszcze większe zaangażowanie władz Wrocławia w rozwój komunikacji miejskiej – dodaje Jakub Nowotarski ze Stowarzyszenia Akcja Miasto.

– Kolejne to zainwestowanie w ścieżki rowerowe, aby dać możliwość mieszkańcom na wybór jednośladu, jako głównego środka transportu – podkreśla Cezary Grochowski z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej.

Dolnośląski Alarm Smogowy przeprowadził badanie, kiedy w Polsce trwał lockdown i było mniej samochodów. Aktywiści uważają, że problem teraz jest jeszcze większy niż pół roku temu i zachęcają, aby jeżeli to możliwe wymienić stare samochody z napędem diesla na benzynowe jednostki lub starać się jeździć razem z sąsiadami jednym autem, aby mieszkańcy nie wsiadali pojedynczo do samochodów.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content