Prof. Alberski o wewnętrznych wyborach w PO i Funduszu Odbudowy

fot. Radio Rodzina

Poseł Michał Jaros został wybrany na lidera dolnośląskich struktury Platformy Obywatelskiej. Jego kontrkandydatem był prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, któremu poparcia udzielił m. in. Donald Tusk czy Rafał Trzaskowski.

Nasz Poranny Gość – politolog, prof. Robert Alberski przybliża, co mogło zadecydować o tym, że to Michał Jaros został liderem dolnośląskich struktur PO.

Teraz wielkim sprawdzianem dla PO na Dolnym Śląsku będą wybory w 2023 r. – dodaje prof. Alberski.

W dalszej części poruszyliśmy temat dot. Funduszu Odbudowy, gdzie w ramach unijnych pieniędzy Polsce przysługuje niemal 60 mld euro. Jednak Komisja Europejska nadal nie zatwierdziła przedstawionego jej przez rząd Mateusza Morawieckiego Krajowego Planu Odbudowy, co oznacza, że te pieniądze są wstrzymane. Głównym powodem jest spór między KE a Polską ws. tzw. praworządności oraz wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że niektóre elementy traktatów unijnych są sprzeczna z polską konstytucją.

Nasz Poranny Gość nie ma wątpliwości, że pieniądze z tego budżetu Polska w końcu otrzyma.

Sondaż dla Rzeczpospolitej wykonany przez SW Research wskazuje, że aż 47,3% respondentów uważa, że polityka PiS może doprowadzić do tzw. Polexit.

Zapytaliśmy, czy scenariusz wyjścia Polski z Unii Europejskiej jest realny?

Posłuchaj rozmowy:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content