Polski Ład dla samorządów. Ile dostał Dolny Śląsk?

PAP/Maciej Kulczyński

Na Dolny Śląsk w ramach Polskiego Ładu zostało przeznaczonych blisko 1,7 mld zł. Fundusze otrzymają samorządy, które zrealizują blisko 300 projektów, z czego ponad 120 to inwestycje drogowe.

Mówił minister Michał Dworczyk.

Miasto Wrocław w ramach Polskiego Ładu może liczyć na ponad 100 mln zł dofinansowania – dodaje minister Dworczyk.

Marcin Urban, skarbnik miasta Wrocławia informuje, na co zostaną przeznaczone środki, które otrzymało miasto.

Samorząd województwa dolnośląskiego otrzyma wsparcie w wysokości niemal 51 mln zł. Te fundusze zostaną przeznaczone m. in. na budowę obwodnicy Krzeczyna Wielkiego, zostanie również zrealizowana linia kolejowa do Karpacza.

Klub Radnych Miejskich Prawa i Sprawiedliwości, w związku z informacją o kwotach przeznaczonych dla miasta, wystosował stanowisko, które prezentujemy poniżej.

Wsparcie rządu Prawa i Sprawiedliwości dla Wrocławia w kwocie ponad 112 mln zł oznacza spory impuls inwestycyjny dla stolicy Dolnego Śląska. Projekty czekające od lat w zamrażarce będzie teraz można zrealizować z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. W ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla samorządów Gmina Wrocław otrzyma wsparcie przy następujących zadaniach inwestycyjnych:
 Budowa kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Ślęzę w ciągu ul. Trawowa – Francuska
we Wrocławiu
 Przebudowa ulicy Pomorskiej we Wrocławiu – na odcinku od ul. Dubois do wiaduktu
przy ulicy Reymonta
 Rewaloryzacja Bastionu Sakwowego we Wrocławiu – Etap I

Cieszy nas, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dofinansowuje wszystkie samorządy, nienależnie od sympatii politycznych ich włodarzy. Małostkowość i zachowania plemienne niech będą kojarzone wyłącznie z totalną opozycją. Wrocław zamieszkują osoby o różnych wrażliwościach politycznych. Przyznane wsparcie to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, w tym naszych sympatyków we Wrocławiu. To, że Prawo i Sprawiedliwość nie rządzi w danym samorządzie, nie oznacza, że jego mieszkańcy nie mogą cieszyć się z owoców polityki gospodarczej obecnego rządu. To już kolejne rządowe dofinansowanie w ostatnim okresie, z którego skorzystają wrocławianie. Dla przypomnienia warto wspomnieć o dotacji dla MPK Wrocław od NFOŚiGW w kwocie 46 mln zł na zakup elektrycznych autobusów i infrastrukturę towarzyszącą. Z kolei planowany na Nowych Żernikach kompleks – Wrocławskie Centrum Sportu zostanie wsparte do 50% wartości inwestycji szacowanej na 80 mln zł.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content