Wrocław: Pierwsze osiedle Mieszkanie Plus powstanie na terenach PKP

Fot. investmap.pl

W ramach inwestycji przy ul. Białowieskiej na Popowicach powstanie około 400 mieszkań. Za realizację przedsięwzięcia będzie odpowiedzialna spółka celowa, do której PKP przekazało aport w postaci gruntu. Finansowanie inwestycji ma zapewnić fundusz, którego aktywami zarządza spółka PFR Nieruchomości.

Inwestycja zostanie zrealizowana na działce o powierzchni ok. 5 hektarów, położonej na nabrzeżu Odry w odległości 3,5 km od centrum Wrocławia. Zgodnie z założeniami osiedle będzie składało się z sześciu budynków z około 400 mieszkaniami na wynajem.

PFR Nieruchomości informuje, że wybór pracowni architektonicznej, która przygotuje projekt osiedla, ruszy jeszcze w tym roku. Zgodnie z zakładanym harmonogramem prace budowlane rozpoczną się w 2023 roku.

Mieszkanie Plus – wielu chętnych

Nowe osiedle PFR Nieruchomości przy ul. Białowieskiej będzie kolejną inwestycją realizowaną w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego Mieszkanie Plus. Aktualnie w stolicy Dolnego Śląska trwa już budowa 469 mieszkań przy ul. Kolejowej, w centrum miasta. Inwestycja ma zostać zrealizowana w pierwszym półroczu 2024 roku.

Jak podaje PFR Nieruchomości, w naborach do mieszkań, które uruchomiła spółka w 2021 roku wpłynęło do tej pory około 12 tys. wniosków na blisko 2 tys. istniejących mieszkań, co oznacza średnio sześciu chętnych na jeden lokal.

Tak wygląda projekt koncepcyjny osiedla przy ul. Białowieskiej, który wygrał konkurs architektoniczno-urbanistyczny ogłoszony przez PFR Nieruchomości S.A. przy wsparciu Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Wrocław. Zwycięski projekt autorstwa pracowni Tektura Barbary Kozielskiej z Warszawy.

mat. pras. PAP

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content