Prezes Edward Laufer: Jeśli nie będzie rozsądnej polityki, ceny mieszkań będą rosły

fot. Patrycja Jenczmionka - Błędowska

Rynek mieszkaniowy jest obecnie rozgrzany do czerwoności. We Wrocławiu ceny na rynku wtórnym i pierwotnym za metr kwadratowy kształtują się podobnie. W dużych miastach powstają osiedla, na których oprócz mieszkań możemy spotkać możliwość skorzystania z sieci usług. O rynku mieszkaniowym mówi nam Edward Laufer – prezes zarządu Vantage Development i członek zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Mówi Edward Laufer prezes zarządu Vantage Development, członek zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Prezes mówi także o trendach w dużych miastach.

Członek zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich mówi także o plusach i minusach rynku wtórnego i pierwotnego. – Każdy musi taką decyzję podjąć indywidualnie według swoich potrzeb – zaznacza prezes.

Duży popyt na mieszkania, rosnąca inflacja, wysokie ceny działek, wyższe koszty budowy – to czynniki, które decydują m.in. o przyszłości branży mieszkaniowej. Według prezesa ceny mieszkań będą rosnąć.

W rządowym programie Polski Ład przewidziane jest wsparcie rzędu 100 000 złotych do kredytu hipotecznego na mieszkanie. Program ten przygotowany jest przede wszystkim z myślą o młodych (20 – 40 lat), którzy nie mogą wziąć kredytu na mieszkanie. Czy zatem ceny także pójdą w górę?

Bon mieszkaniowy ma być uzupełnieniem ustawy o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym, która przewiduje, że skarb państwa gwarantuje wkład własny dla małżeństw. Wiceminister wyjaśnił, że bon mieszkaniowy będzie przeznaczony dla tych osób, które nie mają zdolności kredytowej. „Ci, którzy będą chcieli skorzystać z budownictwa czynszowego, TBS-ów, z SIM-ów, spółdzielni mieszkaniowych, będą mogli skorzystać z tego bonu mieszkaniowego.

Na rozmowę z prezesem zapraszamy w piątek 22 października o godz. 8.10.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content