We Wrocławiu rusza Światowy Kongres Polonistów

Prof. Anna Dąbrowska, Instytut Filologii Polskiej UWr. Fot. YT UWr

Archiwa i współczesność to temat przewodni rozpoczynającego się w środę na Uniwersytecie Wrocławskim VII Światowego Kongresu Polonistów. W organizowanym on-line kongresie wezmą udział badacze, tłumacze i lektorzy języka polskiego ze wszystkich poza Australią zamieszkałych kontynentów.

To wydarzenie, którego początki datują się na rok 1998. Przyjadą na niego osoby z całego świata. Nie zauważyłem tylko przedstawicieli Australii i Antarktydy, ale jestem pewien, że i tam polonistyka się rozwija. – mówi dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Arkadiusz Lewicki.

Jak dodaje organizatorka wydarzenia prof. Anna Dąbrowska z Uniwersytetu Wrocławskiego: – Kongres jednoczy wszystkich polonistów.

W obradach biorą udział wybitni poloniści z całego świata, w tym osoby, które tłumaczą literaturę polską bezpośrednio na języki pierwsze, np. na chiński, wietnamski czy koreański.

Na kongresie będą trzy sekcje wystąpień: wykłady plenarne, panele dyskusyjne oraz referaty w sekcjach – tłumaczy prof. Dąbrowska.

VII Światowy Kongres Polonistów, organizowany w tym roku we Wrocławiu, potrwa do 23 października.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content