Mural Tadeusza Różewicza

fot. Radio Rodzina

Powstaje na Różance mural Tadeusza Różewicza. Jeszcze tylko do jutra można złapać Sławka Czajkowskiego przy pracy na ul. Bałtyckiej 8. Mural będzie gotowy do oglądania od 5 listopada, tego samego dnia odbędzie się także oficjalne otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej DUO SFERA.

Mistrz poezji otwarcie odżegnywał się od pomników, wyraźnie odmawiał też swojej pośmiertnej ławeczki, dlatego Centrum Kultury Agora postanowiło upamiętnić jego niedosłowny, artystyczny portret w postaci muralu na budynku Rady Osiedla Karłowice-Różanka przy ul. Bałtyckiej 8.

Projekt wykonał Jakub Zasada – w wykształcenia nauczyciel języka polskiego i animator kultury, który zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym. Postać bardzo rozpoznawalna we Wrocławiu. Wykonuje plakaty do wydarzeń kulturalnych, filmów niezależnych, koncertów, ze zwierzętami i inne. Jego prace pokazywane były m.in. na 24. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie, na wystawie Polish Poster Week w Ankarze (2014 r.), czy na 12. Przeglądzie Sztuki Survival.

Realizacją zajął się Sławek ZBIOK Czajkowski – absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Zaczynał jako malarz graffiti i murali w Zielonej Górze, działa we Wrocławiu i wielu innych miastach. Jego prace odnalazły też swoje miejsce w galeriach artystycznych, był autorem kilku wystaw podejmujących temat street artu, w tym pionierskiej „Artyści Zewnętrzni. Out of Sth“, Wrocław 2008. Jest także twórcą filmu dokumentalnego poświęconego środowisku Urban Art (2011). Swoje działania prezentował, m.in. w Niemczech, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Czechach, Francji.

mat. prasowe CK AGORA

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content